فروش ویژه پایان فصل ماهان مدیکال از 21 الی 31 خرداد ماه تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

چه انتظاراتی از لیپوساکشن داشته باشیم؟

نویسنده Mahan Medical 1396/04/01 08:33:30 1 نظر گروه : مقالات علمی,گروه : ماهان بیوتی,
لیپوساکشن

پیشگفتار:

امروزه افراد زیادی، بنا بر دلایل متعددی از قبیل زیبایی و سلامتی، خود را به تیغ جراحی می‌سپارند؛ اما لازم است هر فرد پیش از تصمیم گیری جهت اقدام به هر یک از این جراحی‌ها، اطلاعاتی در مورد آن کسب کند.

طبیعتا عمل جراحی لیپوساکشن نیز از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین اگر شما نیز در اندیشه انجام این عمل هستید، به شما توصیه می‌کنیم که در این مقاله با ما همراه باشید.

چه انتظاراتی قبل، در حین و بعد از عمل لیپوساکشن داشته باشیم؟

دکتر پلنت درمورد جزییات کامل انتظاراتی که باید از لیپوساکشن داشته باشیم میگوید تا بیماران با آمادگی کامل و خیال راحت در روز عمل جراحی لیپوساکشن در اتاق عمل حاضر شوند.

 

قبل از انجام لیپوساکشن چه انتظاراتی باید داشت؟

قبل از انجام عمل لیپوساکشن، باید طی یک یا دو جلسه به مطب متخصص مورد نظرتان مراجعه کنید تا بطور کامل انتظارات خودتان را بیان کنید و تمام سوالاتی که در ذهنتان هست را از پزشک خود بپرسید. در مورد نگرانی هایتان و شرایط بعد از عمل با او صحبت کنید. اجازه بدهید پزشک تصمیم بگیرد که آیا شما واقعاً کاندیدای این نوع جراحی هستید یا خیر، به پزشک خود اطمینان کنید و از انجام هرگونه تصمیم گیری هیجانی و احساسی بپرهیزید. سپس پزشک درمورد هر آنچه می توان یا نمی توان برای شما انجام داد رابرایتان توضیح خواهد داد. در این مرحله شما به این نتیجه می رسید که آیا انتظارات شما از این عمل، منطقی و به جا هست یا خیر. هنگامی که تصمیم شما جهت انجام عمل جراحی لیپوساکشن نهایی شد، یک تاریخ عمل برای شما معین میشود و مدتی قبل از این تاریخ شما باید یک بار دیگر توسط پزشک خود ویزیت شوید. ه درا ین جلسه محل هایی که میخواهید تحت جراحی قرار گیرند و مقدار چربی ای که قرار است از بدنتان خارج شود مشخص گردد. همچنین پزشک درمورد اینکه چگونه میخواهد این عمل را انجام دهد و چه مقدار چربی را میتواند از بدن شما خارج کند و این کار چه خطراتی را به دنبال خواهد داشت به شما توضیحاتی ارایه می کند.

 

در حین عمل زیبایی لیپوساکشن چه شرایطی خواهید داشت؟

این عمل معمولا همراه با بیهوشی است، اما جهت نواحی کوچک میتوان از بی حسی موضعی نیز استفاده کرد. پزشک ابتدا بیمار را در پوزیشنی قرار میدهد که به نواحی مورد نظر دسترسی داشته باشد، سپس با ایجاد یک برش کوچک درحدود  5 الی6 میلیمتر، یک لوله (به نام کانولا) را وارد بدن کرده و مایع تاموسنت را به درون بافت چربی تزریق میکند. مایع تاموسنت بی حسی موضعی ایجاد کرده و به کنترل درد در طول عمل و بعد از عمل کمک میکند. همچنین این مایع حاوی آدرنالین است که باعث کوچک شدن رگهای خونی واقع در محل و در نتیجه کاهش خونریزی و کبودی حاصل از لیپوساکشن خواهد شد. بطور کلی اصلی ترین مزیت تزریق مایع تاموسنت تامین امنیت بیمار از نظر قلبی-عروقی مییاشد.
 پس از تزریق تاموسنت پزشک مدت یک دقیقه به آن زمان میدهد تا جذب شود و سپس با استفاده از یک کانولای بزرگتر که به دستگاه ساکشن ( مکش ) متصل است شروع به تخلیه چربی نواحی مختلف مینماید.

 

انتظارات بعد از لیپوساکشن

پس از تخلیه چربی، کانولا از بدن خارج شده و برخی از حفره ها به وسیله بخیه بسته میشوند. بقیه حفره ها باز می مانند تا مایعات اضافی در طول یک هفته آینده از طریق آنها خارج شوند.
یک بانداژ ضدآب روی محل حفره ها قرار میگیرد تا شما بتوانید از روز بعد از عمل استحمام کنید. همچنین درست پس از خاتمه عمل لیپوساکشن باید از یک گن مخصوص بعد از جراحی لیپوساکشن به مدت 3 هفته بطور 24 ساعته و دائمی استفاده نماید و تنها زمانی که گن را از بدن خارج میکنید جهت استحمام خواهدبود . و پس از آن نیز به مدته 3 هفته دیگر می بایست در تمام طول روز گن پس از عمل را به تن کنید و شب ها آن را در بیاورید. جهت آگاهی از دلایل استفاده از این نوع مخصوص گن ها به مقاله مربوطه " دلایل پوشیدن گن بعد از عمل لیپوساکشن " مراجعه نمایید.
بطور منظم می بایست 1هفته، 6هفته، 3ماه، 6 ماه و 1سال  بعد از عمل جراحی لیپوساکشن پزشک مربوطه شما را ویزیت نماید تا از روند بهبودی و نتایج مطلوب اطمینان کامل حاصل شود و در صورت بروز مسئله ی خاصی ، اقدام مناسب اتخاذ گردد.
وجود درد و کبودی تا 2 هفته اول بعد از انجام عمل جراحی طبیعی است و معمولا پزشکان برای این مدت داروهای مسکن تجویز می کنند. دکتر پلنت میگویند: "مسئله ای که مایلم با تمام افراد داوطلب عمل زیبایی لیپوساکشن درمیان بگذارم این است که اگرچه حفره های جراحی لیپوساکشن بسیار کوچکند اما معمولاً نواحی وسیعی تحت عمل جراحی قرار میگیرد، بنابراین درست است که بر خلاف عمل جراحی TUMMY TUCK ( کشیدن پوست و جمع کردن عظلات شکم ) جراحات بزرگ روی سطح پوست ایجاد نمیشود، ولی ممکن است بیمار به همان مقدار ، احساس درد داشته باشد."

 

توصیه:

به هر حال ، نبایست به هیچ عنوان استراحت و رسیدگی بعد از عمل را دست کم گرفت و اگر شاغل هستید برای یکی دو روز مرخصی بعد از روز عمل برنامه ریزی کنید و پس از آن نیز در دوره التیام زخم ها و جوش خوردن پوست به بافت ها بیش از پیش به استراحت بپردازید.

نوشته شده توسط : دکتر متیو پلنت متخصص جراحی پلاستیک - تورنتو کانادا

منبع: وبسایت دکتر متیو پلنت ،  01/08/2016 

 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی

واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,سایر مقالات گروه - ماهان بیوتی,
مقالات مرتبط

1 نظر

سلام:
1396/04/23 20:52:16, 08:52:16 PM
درج مطلب در مورد این نظر

همه افرادی که از بین رفتن چاقی های موضعی به دلایل مختلف از جمله مقبولیت اجتماعی و دوری از بیماریهایی همچون دیابت به دلیل چربی دور شکم و پهلو که از جمله پر ریسکترین چربیها است دغدغه زندگیشون شده و کم کردن سایز شکم، پهلو و دیگرسلولیتها بدون نیاز به ورزش و رژیم آرزوی زندگیشون شده یه نگاهی به www[dot]pardisab[dot]com بندازن.

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن