محلول ضد عفونی کننده دست - خرید اینترنتی

فواید و مضرات پوشیدن گن لاغری حین تمرینات ورزشی

نویسنده Mahan Medical 1396/03/26 18:31:56 14 نظر گروه : مقالات علمی,گروه : مصاحبه تخصصی,گروه : ماهان بیوتی,
گن لاغری در هنگام ورزش

آیا میدانید اگر در هنگام انجام ورزش های شکمی از گن های پلاستیکی یا از جنس لاتکس استفاده نمایید ، سد بزرگی بر سر راه چربی سوزی ایجاد خواهید کرد؟

عوارض ناشی از چاقی بر همگان واضح و مبرهن است ، و از همه مهمتر آنکه هیچکس دوست ندارد شکمی چاق و بیرون زده داشته باشد. از اینرو کم کردن وزن و کاهش چربی های ناحیه شکم و حفظ لاغری مهمترین عامل انگیزشی برای افراد جهت ممارست در تمرینات ورزشی و متناسب نگه داشتن اندام است. ولی آیا برای رسیدن به این هدف باید از هر راهی استفاده کرد؟ آیا تحمل هرگونه سختی و مشقت رسیدن به اندام لاغر و متناسب را برای ما تضمین خواهد کرد؟

در ادامه با ما همراه باشید...

 

بسیاری از افراد در راه رسیدن به اندامی متناسب و خوش فرم ، شاهراه اصلی که همانا رژیم غذایی مناسب و اصولی در کنار تمرینات حساب شده و علمی است را فراموش می کنند و بدنبال راه های میانبر و سریع‌الاثر میگردند و قصد دارند با استفاده از گن لاغری ( عموما از جنس لاتکس یا پلاستیکی ) در هنگام تمرینات ورزشی یا چرب کردن سطح شکم بوسیله ی انواع کرم های لاغری و بستن آن با پلاستیک یا لباس هایی از این دست با کمک گرفتن از حرارت ایجاد شده حین تمرینات ورزشی ، چربی های ناحیه شکم را آب نمایند. البته اگر این افراد از متابولیسم بدن و ساختار چربی های ناحیه شکم اطلاع پیدا کنند، هرگز اینگونه خود را گول نمی زنند و اینگونه به خود سختی و مشقت بیهوده نمی دهند.  اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که درست است که افزایش دما باعث افزایش میزان تعریق بدن می شود، ولی این افزایش تعریق به معنی از دست دادن چربی نیست بلکه این آب زیر پوستی است که جهت متعادل نگه داشتن دمای بدن و بر اساس متابولیسم طبیعی بدن از سطح پوست تبخیر می شود تا بدن را خنک نگه دارد.

شاید بارها تبلیغات تلویزیونی را دیده باشید که مربی سطح شکم ورزشکار را با یک ماده چرب  ، تحت عنوان کرم لاغری چرب می نماید و از او میخواهد 15 دقیق به تمرینات ورزشی بپردازد و پس از گذشت این زمان، بوسیله یک دستمال حوله ای، تعرقات زیر گن لاغری و یا شلوار ورزشی که تا روی شکم ورزشکار آمده را جمع میکند و آن را در لیوانی می چلاند. در سکانس بعدی لیوانی را نشان میدهد که آب و روغن در آن به دو فاز مجزا تقسیم شده و گوینده اظهار میکند که این روغن همان چربی زیر پوست شکم ورزشکار است که با این روش خارج شده است! عجب !

بنظر بنده اگر تصویر شماتیک بافت چربی زیر پوست شکم را به نمایش گذاریم ، هیچ فرد صاحب تفکری باور نخواهد کرد که این بافت چربی با چنین روشی از منافذ پوست بیرون آمده است. نظر شما چیست؟

بافت چربی زیر پوست خانم ها وآقایان

طی مصاحبه کارشناس واحد علمی ماهان مدیکال با دکتر عبدالله شفیعی متخصص جراحی عمومی در پاسخ به این سوال که آیا اصولاً استفاده از گن لاغری و پلاستیک پیچ کردن شکم در حین حرکات ورزشی تأثیری درآب کردن چربی های شکمی خواهد داشت یا خیر  ، به این نکته اشاره فرمودند که : بطور کلی استفاده از گن لاغری بطور ظاهری فرد را لاغرتر از آنچه هست نشان می دهد ولی به تنهایی کمکی به سفت شدن عضلات شکم و شکل گرفتن آن نخواهد کرد. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم جهت رسیدن به شکمی صااف و خوش فرم، می بایست رژیم غذایی صحیح و تمرینات ورزشی منظم رادر برنامه روزانه خود جای دهید وانواع گن های لاغری مردانه یا گن های تمام بدن زنانه تنها بطور موقتی و ظاهری چربی نواحی مختلف بدن را فشرده می سازند.

وی در ادامه افزودند که یکی از فواید استفاده از گن های لاغری استفاده روزانه جهت از بین بردن اثرات منفی لاغر شدن بر پوست می باشد، بدین صورت که فردی که در پروسه لاغر شدن قرار گرفته است، چه با رژیم غذایی چه با ورزش و یا هر دو باهم ، در صورت کم کردن وزن و کاهش بافت چربی در نواحی مختلفی همچون بازوها ، ران ها و شکم ، امکان شل شدن و یا افتادگی پوست وجود دارد که در آنصورت استفاده از گن ها بصورت روزانه و مداوم جهت برطرف کردن این شل شدگی به فرد کمک خواهد کرد، البته گن هایی از الیاف طبیعی و از جنس نخ یا کتان ، نه گن های لاتکس که مانع از تنفس طبیعی پوست و فرآیند طبیعی تعرق پوست می شوند. همچنین ایشان صراحتا به این نکته اشاره نمودند که "استفاده از شکم بند های لاغری پلاستیکی یا از جنس لاتکس ، در حین حرکات ورزشی باعث کاهش میزان کالری سوزی خواهد شد" .

انواع گن

شاید مفیدترین توصیه ای که به افرادی که شغل های پشت میز نشینی دارند و در طی هفته فرصت استفاده از محیط های ورزشی را ندارند این باشد که در طول روز هفت الی هشت بار و هربار به مدت یک دقیقه عظلات شکم را سفت کنند و شکم را به داخل بکشند؛ این عمل باعث تقویت عضلات صاف شکمی شده و به مرور زمان ظاهر شکم را بهبود می بخشد. عضلات شکمی وظیفه نگهداری اعضاء داخل شکمی را بر عهده دارند و با سفت کردن شکم و منظم انجام دادن آن در طول روز نوعی حرکت استقامتی را برای بدن فراهم می کنیم و با تقویت عضلات صاف شکمی بطور طبیعی و ناخود آگاه مانع از بیرون زدن احشاء داخل شکمی می شویم و در نهایت ظاهر مناسب تری را برای شکم ایجاد می کنیم.

متأسفانه باور غلطی که ناشی از تبلیغات تلویزیونی برخی شرکت های تجاری است در ذهن افراد چنین نقش بسته که با پوشیدن گن لاغری و یا لباس هایی از جنس پلاستیک و با بوجود آوردن گرمای بیشتر در حین تمرینات ورزشی سعی در از بین بردن چربی های ناحیه شکم دارند که این باور کاملاً غلط است. بعلاوه چنین حرکات اشتباهی حتی ممکن است خطرناک نیز باشد زیرا از آنجاکه پوشش نامبرده اجازه نمیدهد که عرق بدن خشک شود، بنابراین بدن نمی تواند بطور طبیعی به کمک سیستم تعریق بدن خنک شود و ممکن است شوک حرارتی را برای بدن ایجاد نماید.

این عضو جامعه جراحان ایران همچنین به این نکته اشاره فرمودند که علاوه بر نکات مطرح شده با بستن شکم بوسیله گن و پوشش های پلاستیکی و سفت مانع از تحرک عضلات نواحی مورد تمرین می شویم و در نتیجه فرآیند خون رسانی به آن نواحی را مختل کرده و در نهایت منجر به کاهش فرآیند کالری سوزی می شویم. بستن عضلات و محدود کردن دامنه حرکت آنها یعنی جلوگیری از انقباظ و انبساط عضلات و تمرین ورزشی یعنی قرار دادن عضلات در فرآیند متوالی منبسط و منقبض شدن ، پس با محدود کردن دامنه حرکت عظله در حقیقت میزات تمرین را کاهش داده ایم و در نهایت کاهش کالری سوزی و چربی سوزی را رقم زده ایم.

نتیجه آنکه پیروی از رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی هوازی مانع از تجمع بافت چربی در نواحی مختلف و بخصوص شکم خواهد شد و با استفاده از ورزش های شکمی مانند انواع دراز و نشست های اصولی و کار بر روی عضلات شکمی میتوان شکمی خوش فرم و اندامی متناسب داشت.

واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,سایر مقالات گروه - مصاحبه تخصصی,سایر مقالات گروه - ماهان بیوتی,
مقالات مرتبط

14 نظر

سلام:
1396/04/23 20:50:48, 08:50:48 PM
درج مطلب در مورد این نظر

همه افرادی که از بین رفتن چاقی های موضعی به دلایل مختلف از جمله مقبولیت اجتماعی و دوری از بیماریهایی همچون دیابت به دلیل چربی دور شکم و پهلو که از جمله پر ریسکترین چربیها است دغدغه زندگیشون شده و کم کردن سایز شکم، پهلو و دیگرسلولیتها بدون نیاز به ورزش و رژیم آرزوی زندگیشون شده یه نگاهی به www[dot]pardisab[dot]com بندازن.

بهاره:
1396/11/17 20:09:34, 08:09:34 PM

من حلقه هلاهوپ میزنم روزی نیم ساعت خیلی خوب جواب گرفتم و کمرم باریک شده در کنارشم یه رژیم غذایی سبک گرفتم ????

سميرا:
1396/06/29 07:55:05, 07:55:05 AM
درج مطلب در مورد این نظر

پس با توجه به اين موضوع كاربرد گن ها چي هستن و كجا بايد ازشون استفاده كنيم ؟

كارشناس ماهان مديكال:
1396/06/29 08:11:56, 08:11:56 AM

در پاسخ به سميرا:
همانطور كه در مقالات ديگر مجله پزشكى ماهان مديكال مطرح نموده ايم. برخى از گن هاى فشارى به اين دليل تحت عنوان گن هاى لاغرى نامگذارى شده اند كه ميبايست در حين فرآيند لاغرى از آنها بهره برد. چطور ؟ چگونه ؟ منظورمان چيست؟
در حين فرآيند هاي لاغرى (رژيم غذايى و تمرينات ورزشى) با از دست دادن تدريجى بافت چربى، پوست بدن فرصت جمع شدن و تطابق با سرعت كاهش بافت چربى را نداشته و در جريان يك برنامه فشرده لاغرى، بدون استفاده از گن ممكن است پوست نواحى لاغر شده ، شل و يا چين دار و يا آويزان شود ، (مثلا شل شدن و آويزان شدن پوست ناحيه بازو) ، از اينرو در جويان يك برنامه اصولى لاغرى پوشيدن مداوم گن هاى فشارى در طول روز به جمع كردن بافت پوست همراستا با كوچك شدن بافت چربى اين كمك را به فرد خواهد كرد كه از شل شدن پوست جلوگيرى شود و از اينرو نام اين گن هاي فشارى گن لاغرى نام نهاده شده ، يعنى گن فشارى كه همراه با فرآيند لاغرى پوشيده ميشود. كه متأسفانه در تصور غلط عمومي اينگونه نقش بسته كه با پوشيدن گن لاغري در طول روز بصورت مداوم و بلند مدت يا حين تمرينات ورزشى، لاغرى حاصل خواهد شد ، اين مطلب تصورى كاملاً نادرست است.
اميدوارم توانسته باشم بطور كامل پاسخ شما را بدهم.

زهرا:
1396/06/29 10:19:52, 10:19:52 AM
درج مطلب در مورد این نظر

سلام میشه لطفاً یه متخصص تغذیه خوب که برنامه ورزشی هم بده تو شیراز بهم معرفی کنید؟

کارشناس ماهان مدیکال:
1396/06/29 10:43:01, 10:43:01 AM

در پاسخ به زهرا:
با سلام میتونید با سرچ کلمه "متخصص تغذیه در شیراز" در گوگل متخصص مورد نظر خودتون را براحتی پیدا کنید.
موفق باشید.

هانیه:
1396/06/29 17:54:55, 05:54:55 PM
درج مطلب در مورد این نظر

سلام. من کارمند هستم و ساعت ها پشت میز مینشینم. برای لاعر کردن شکم و پهلو چه گنی رو پیشنهاد میکنید؟ البته میخوام موقع نشستن پایین نیاد.

کارشناس ماهان مدیکال:
1396/06/29 17:56:13, 05:56:13 PM

در پاسخ به هانیه:
هیچ گنی ، بدون انجام ورزش و رژیم لاغری به خودی خود باعث لاغر شدن نخواهد شد.

مهتاب:
1396/09/20 16:43:38, 04:43:38 PM
درج مطلب در مورد این نظر

من ز شکمبندهایی ک تبلیغ میکنن خریدم اما هیچ تعریقی نداش وتقلبی ود از فروشگاهای اینترنتی ک اکثرا قیمتاشون پایینه,وب عننوان ااصل تبلیغش میکنن,همش دروغه,من ۱۵هزارتومن خریدم.

اسماعیل:
1396/09/26 09:38:55, 09:38:55 AM
درج مطلب در مورد این نظر

سلام. آیا بستن گن و شکم بند برای افرادی که کارمند هستن و پشت میز میشینن از بزرگ شدن شکم یا از افتادگی شکم و چربیها جلوگیری میکند ؟؟؟

کارشناس ماهان مدیکال:
1397/03/14 19:04:03, 07:04:03 PM

با سلام. همانطور که در متن مقاله اشاره شد: شاید مفیدترین توصیه ای که به افرادی که شغل های پشت میز نشینی دارند و در طی هفته فرصت استفاده از محیط های ورزشی را ندارند این باشد که در طول روز هفت الی هشت بار و هربار بهمدت یک دقیق عظلات شکم را سفت کنید و شکم را به داخل بکشید . این عمل باعث تقویت عضلات صاف شکمی شده و به مرور زمان ظاهر شکم را بهبود می بخشد. عضلات شکمی وظیفه نگهداری اعضاء داخل شکمی را بر عهده دارند و با سفت کردن شکم و منظم انجام دادن آن در طول روز نوعی حرکت استقامتی را برای بدن فراهم می کنید و با تقویت عضلات صاف شکمی بطور طبیعی و ناخود آگاه مانع از بیرون زدن احشاء داخل شکمی می شوید و در نهایت ظاهر مناسب تری را برای شکم ایجاد می کنید. سلامت و پیروز باشید.

Mostafa:
1396/11/02 23:13:51, 11:13:51 PM
درج مطلب در مورد این نظر

مد نظر داشته باشید . این مهم با عجله بدست نمیاد به طور مستمر تمرین کنید و همچنین تغذیه مناسب داشته باشید و سالم . خواب کافی و صبحانه کامل در کنار تمرینات مستمر و هوازی فراموش نشه ...........عجله نکنید ........... عجله کردن شما رو دلسرد میکنه و بدون اینکه به نتیجه برسید کار و نیمه تموم رها میکنید یا از راه های میون بر میرید که اونم عاقبتش مشکلات بدتر از چاقیه

معصومه:
1396/12/16 13:26:21, 01:26:21 PM
درج مطلب در مورد این نظر

سلام مدتی ورزش میکنم اما بعلت بزرگی بیش از حد شکم اصلا شاهد جمع شدنش نیستم و حس میکنم بیشتر آویزون میشه توصیه میکنید از گن استفاده کنم ؟ و ب چ صورت در چه زمان هایی؟ واسه صداقت درتوضیحاتتون سپاسگذارم باتوجه ب اینکه فرمودین برای جمع شدن پوست و جلوگیری از چین خوردگی در پروسه لاغری بوسیله ورزش از گن استفاده میشه اما فرمودین همیشه از اون استفاده نکنید بخصوص در زمان ورزش پس بفرمایید زمان مناسب برای استفاده از گن کی هستش؟

کارشناس ماهان مدیکال:
1397/03/14 16:58:40, 04:58:40 PM

با سلام. همانطور که در متن مقاله نیز اشاره شد. با توجه به اینکه شما ورزش میکنید و انشالله در پروسه لاغری قرار گرفته اید. بنابراین می بایست در زمان هایی غیر از اوقات تمرین ، از گن ها جهت هماهنگ سازی پروسه لاغری و جمع شدن پوست ، بهره ببرید. سلامت و پیروز باشید.

رضا:
1397/01/19 18:16:36, 06:16:36 PM
درج مطلب در مورد این نظر

خیلی ممنون بابت سایت مفیدتون

رامین:
1397/02/31 21:20:46, 09:20:46 PM
درج مطلب در مورد این نظر

من همزمان با تردمیل شکم بند میبندم بنظرتون تاثیری در لاغری داره؟

کارشناس ماهان مدیکال:
1397/03/14 16:41:39, 04:41:39 PM

با سلام همانطور که در متن مقاله نیز راجع به این موضوع صحبت به میان آمده، بر اساس تحقیقات ، بستن شکم بند و انجام حرکات ورزشی ، تأثیری در دریافت نتیجه بهتر جهت لاغری نخواهد داشت. سلامت و پیروز باشید.

فاطمه:
1397/03/17 07:44:11, 07:44:11 AM
درج مطلب در مورد این نظر

ممنون بابت مطلب خوبتون. من واقعا اینارو نمیدونستم

امیر:
1397/05/28 02:06:09, 02:06:09 AM

منم دقيقا اولين بار بود که اينارو ميخوندم.و مقاله ای عالی و قابل تامل بود. ممنون

somaeh:
1397/06/08 08:24:06, 08:24:06 AM
درج مطلب در مورد این نظر

سلام مرسی از مطالب مفید که گذاشتین گن رو میشه موقع خواب استفاده کرد تعثیر در روند چربی سوزی داره

کارشناس ماهان مدیکال:
1397/06/19 14:55:01, 02:55:01 PM

سلام اصولا پوشیدن، لباس هایی که جنبه فشار درمانی دارند، مانند جوراب های واریس و یا گن ها، بدلیل ایجاد اختلال در گردش خون ، به هنگام خواب توصیه نمی شود. ولی در این میان استثنائاتی نیز وجود دارد. مثلا پوشیدن گن های بعد از اعمال جراحی زیبایی، بصورت 24 ساعته تا دو هفته بعد از عمل با نظر پزشک متخصص توصیه میشود. همانطور که میدانید هیچ گاه برای دو فرد با یک مشکل یکشان نمیتوان نسخه مشترک تجویز نمود، بنابراین، پاسخ دقیق سوال شما، نزد متخصص مربوطه با درنظر گرفتن شرایط شما میباشد. سلامت و پیروز باشید.

زهرا:
1397/06/10 15:57:47, 03:57:47 PM
درج مطلب در مورد این نظر

عالی و بسیار علمی. اینقدر که مطالب غیر علمی در سایت های فارسی دیدم انتظار نداشتم. خیلی ممنون

Amir:
1398/04/11 18:45:51, 06:45:51 PM
درج مطلب در مورد این نظر

سلام می خواستم بدونم آیا ماساژ چربی های شکمی، تاثیری در چربی سوزی داره ؟؟ خیلی ممنونم

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
درمان های خانگی میگرن

درمان های خانگی میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/15 23:15:09 0
اثرات میگرن بر سلامتی

اثرات میگرن بر سلامتی

Mr. Shafiee 1398/06/14 15:19:44 0
14 راه تسکین میگرن

14 راه تسکین میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/13 17:39:09 0
دلایل احساس سوزش در پاها

دلایل احساس سوزش در پاها

Mr. Shafiee 1398/06/10 00:47:04 0
ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

Mr. Shafiee 1398/06/09 18:40:39 0

  فیلتر کردن