ضمن تبریک به مناسبت روز جوان و در پیش رو بودن عید فرخنده ی نیمه شعبان کد تخفیف mahan9805 تا تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ به میزان پنج درصد تخفیف تا ۲۰۰هزار تومان، عیدی ماهان مدیکال تقدیم حضور شما سروران گرامی خواهد شد.

پیشگیری از عفونت گوش بعد از شنا در استخر و استحمام

نویسنده Mahan Medical 1396/05/02 15:25:41 0 نظر گروه : مقالات علمی,
عفونت گوش

مقدمه:

اغلب افراد نفوذ آب به داخل گوش در هنگام شنا و یا استحمام در استخر و حمام را تجربه کرده‌اند. ممکن است این آب هیچگونه آسیب جدی به گوش وارد نکند، اما در مواردی باعث بروز عفونت در گوش می‌شود. بنابراین لازم است که با آگاهی، از ابتلای خود به اینگونه عفونت‌های داخل گوشی جلوگیری کنیم. انجام این موارد به شما در پیشگیری از عفونت گوش در اثر شنا و استحمام کمک می‌کند:

 

 

  • در هنگام پاک کردن گوش خود، بسیار مراقب باشید. اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که جز با هدف پاک کردن لاله گوش، از گوش پاک کن استفاده نکنیم. گوش خارجی خود را با استفاده از یک حوله تمیز خشک کنید. هرگز در داخل کانال گوش به حفاری نپردازید و هیچگاه اجسام نوک تیز را وارد گوش خود نکنید. ایجاد خراش بر روی پوست کانال گوش به میکزوب‌ها این اجازه را می‌دهد که به زیر پوست نفوذ کرده و عایجاد عفونت کنند.

 

  • حتی‌الامکان از گوش‌گیر استفاده نکنید. این وسیله می‌تواند در داخل کانال گوش خراش ایجاد کند.

 

  • بعد از شنا و استحمام، سر خود را کج کرده و تکان دهید تا قطرات آب جمع شده در داخل گوشتان بیرون بیایند.

 

  • به منظور خشک نگاه داشتن گوش‌ها در هنگام استحمام، از یک کلاه مخصوص دوش استفاده کنید؛ یا گوش‌های خود را به وسیله یک سشوار با شدت وزش پایین از فاصله 30 سانتی‌متری گوش خود را خشک کنید.

 

  • همچنین شما می‌توانید میکروب‌های داخل گوش خود را با چکاندن چند قطره استیک‌اسید (با تجویز پزشک) و یا ترکیبی از الکل ایزوپروپیل و سرکه سفید در داخل گوش از بین ببرید. سر خود را کج کنید تا قطره‌ها تا اعماق کانال گوش نفوذ کنند و سپس سر را در جهت خلاف کج کنید تا باقی مانده آن‌ها از گوشتان خارج شود.

 

  • از شنا کردن در آب‌های آلوده پرهیز کنید. اگر در دریاچه و یا نهر شنا می‌کنید، حتما بعد از شنا، گوش خارجی خود را با آب تمیز و یا قطره‌هایی که پیش‌تر عنوان شدند شستشو دهید.

 

  • در صورتی که از سمعک استفاده می‌کنید، هر زمان که ممکن بود آن را برای مدتی از گوش خود دراورده و اجازه دهید گوشتان در هوای آزاد خشک شود؛ سمعک می‌تواند ترشحات داخلی را به سمت اعماق کانال گوش هدایت کند.

 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی
واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

 


مقالات مرتبط:

انواع سمعک ها و مکانیزم عملکرد آن ها

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
بازی ها - 1 - آمیزش اجتماعی

بازی ها - 1 - آمیزش اجتماعی

Mahan Medical 1397/11/06 01:14:49 0
پرفروش ترین فشارسنج

پرفروش ترین فشارسنج

Mr. Shafiee 1397/07/15 21:47:55 0
قیمت فشارسنج

قیمت فشارسنج

Mahan Medical 1397/07/13 21:34:30 0
انواع جوراب واریس

انواع جوراب واریس

Mahan Medical 1397/07/03 12:20:36 0
عوارض جوراب واریس

عوارض جوراب واریس

Mr. Shafiee 1397/06/25 19:35:53 0

  فیلتر کردن