فروش ویژه پایان فصل ماهان مدیکال از 21 الی 31 خرداد ماه تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

بهداشت در سفر به دریا و دریاچه ها - قسمت دوم

نویسنده Mahan Medical 1396/05/03 15:50:22 0 نظر گروه : مقالات علمی,
بهداشت در ساحل

 در قسمت اول این مقاله به 3 مورد از موارد بهداشتی که لازم است در هنگام سفر به ساحل دریاها و دریاچه‌ها رعایت شود پرداختیم.

حال در ادامه به 4 مورد ضروری دیگر خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید

 

 

      4. از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.

مصرف الکل علاوه بر این که باعث از دست رفتن تعادل شما شده و خود می‌تواند باعث بروز خطرات جبران ناپذیری شود، روند دهیتراته شدن بدن (از دست دادن آب) را نیز سرعت می‌دهد. تعریق زیاد، اسهال و استفراغ از پیامدهای نوشیدن الکل در کنار از دست دادن آب بدن است.

 

       5.یک جعبه کمک‌های اولیه همراه خود داشته باشید.

به همراه داشتن یک جعبه کمک‌های اولیه کوجک می‌تواند از خراب شدن روز زیبای شما جلوگیری کند. یک پماد سوختگی، مسکن، بانداژ ضد آب، ضدعفونی کننده زخم، پماد هیدروکورتیزون جهت نیش حشرات، موچین جهت خارج کردن اجسام خارجی که ممکن است در هنگام قدم زدن در پای شما فرو بروند، قطره جهت جلوگیری از عفونت گوش، سرکه جهت نیش عروس‌های دریایی، قرص ضد تهوع جهت جلوگیری از دریازدگی در هنگام قایق سواری، ضدعفونی کننده دست، کرم دفع کننده حشرات و یک پاکت یخ جهت ورم‌‌های احتمالی.

 

        6.مراقب سلامتی خود باشید.

افرادی که دارای بیماری بوده و داروی خاصی مصرف می‌کنند باید همیشه داروهای خود را همراه داشته باشند. حتی هنگامی به یک سفر تفریحی کوتاه مدت می‌روید، متناسب با مدت زمان اقامتتان به میزان کافی دارو با خود ببرید. لازم به ذکر است که برخی داروها حساسیت بدن نسبت به نور خورشید را افزایش داده و برخی دیگر نیز خود به دمای بالا حساس بوده و ممکن است فاسد شوند. بهتر است در سفرهای خارج از شهر، گزارشی از وضعیت سلامتی خود که ترجیحا توسط پزشک شما نوشته شده است را به همراه داشته باشید. همچنین سعی کنید آدرس مراکز خدمات درمانی آن منطقه را داشته باشید تا در هنگام نیاز بتوانید به راحتی به این مراکز مراجعه کنید.

 

      7.خوراکی‌های مناسب در هوای گرم

با استفاده از چند بطری آب یخ زده، میتوانید یک محفظه یخچال مانند درست کرده و خوراکی‌های مناسب هوای گرم، مانند انواع و میوه‌های تازه، ساقه کرفس، لیمو و خوراکی‌هایی از این دست را داخل آن قرار داده و به همراه خود ببرید. غذاهای پخته شده را پیش از حرکت فریز کرده و سپس داخل محفظه خود قرار دهید. ترجیحا برای نوشیدنی‌ها از محفظه دیگری استفاده کنید تا درب محفظه غذاها را فقط در صورت نیاز باز کنید. اگر دمای محیط بیش از 32 درجه سانتی‌گراد است، اجازه ندهید که غذاها بیش از 1 ساعت در محیط بیرون قرار بگیرند.

 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی

واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال


مقالات مرتبط:

پیشگیری از عفونت گوش بعد از شنا در استخر و استحمام

بهداشت در سفر به دریا و دریاچه ها - قسمت اول

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن