فروش ویژه پایان فصل ماهان مدیکال از 21 الی 31 خرداد ماه تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

بررسی 10 اشتباه رایج درمورد سلامتی - بخش دوم

نویسنده Mahan Medical 1396/05/23 09:26:32 0 نظر گروه : مقالات علمی,
باورهای غلط پزشکی

در قسمت اول این مقاله به 5 مورد از باورهای غلط در حوزه سلامتی و بهداشت که رواج زیادی در بین عموم دارند، پرداختیم، در ادامه آنچه به استحضار رسید، در این قسمت به 5 مورد دیگر از مجموع این موارد خواهیم پرداخت. باشد که با افزایش سطح آگاهی عمومی، گامی موثر در جهت رشد سلامت جامعه خود برداریم.

 

  1.  صبحانه بخورید تا وزنتان کاهش یابد!

قطعا خوردن صبحانه به برخی افراد در کاهش وزن کمک می کند، چرا که جلوی گرسنگی در ساعات بعدی صبح و در نتیجه، خوردن میان وعده های ناسالم و پرکالری را می گیرد؛ اما اگر شما قادر به خوردن صبحانه نیستید، هنوز هم می توانید وزن خود را کاهش دهید. محققان دانشگاه علوم پزشکی کرنل طی تحقیقاتی دریافتند که نخوردن صبحانه باعث پرخوری در وعده های نهار و شام نمی گردد.

 

  1.  وجود مخاط سبزرنگ نشانه وجود عفونت است!

مطالعات نشان می دهند که رنگ سبز و یا زرد مخاط بینی می توانند دال بر وجود یک نوع عفونت باکتریایی باشد، اما وجود این رنگ ها لزوما بدین معنا نیست که شما نیز دچار این نوع عفونت شده و نیاز به مصرف آنتی بیوتیک ها دارید. یک عفونت سینوسی میتواند باعث تولید مخاط کاملا بی رنگ شده و همچنین یک سرماخوردگی ساده و غیرعفونی نیز می تواند باعث رنگ سبز یا زرد مخاط بشود.

 

  1.  شکر باعث بیش فعال شدن کودکان می شود!

مصرف شکر برای کودکان مفید نیست، اما تحقیقات نشان می دهند که استفاده از آن باعث بیش‌فعال شدن آنان، لطمه به فعالیت های درسیشان و یا آسیب به تمرکز ایشان نیز نمی گردد. از آنجایی که برخی والدین تصور می کنند میان مصرف شیرینی جات و بروز عوارضی که ذکر شد، در فرزندشان رابطه ای وجود دارد، پس از هربار  مصرف این خوراکی ها انتظار رفتار نابجا از فرزند خود دارند.

 

  1.  نشستن بر روی توآلت، شما را بیمار می کند!

اگر دسترسی به کاورهای بهداشتی توآلت ندارید، نگران نباشید. قسمت نشیمنگاه توآلت ها معمولا عاری از آلودگی هستند، میکروب ها بر روی دستگیره های در و کف سرویس های بهداشتی تجمه پیدا می کنند. به منظور از گرفتن دستگیره درب دستشویی ها، از یک دستمال کاغذی استفاده کرده و پس از آن نیز دستان خود را با مواد ضدعفونی کننده و یا مواد شوینده بشویید.

 

  1.  شکستن قلنج انگشتان باعث ورم مفاصل می شود!

در باور عموم، صدای حاصل از این کار، در نتیجه ساییده شده استخوان ها و مفاصل می باشد، اما حقیقت امر این نیست. این صدا در واقع به دلیل ترکیدن حباب های هوایی تشکیل شده در بین استخوان ها ایجاد می شود. اگر از شکستن قلنج خود لذت می برید، به کار خود ادامه دهید. بررسی ها نمشان می دهند که انجام این کار هیج ارتباطی با تورم مفاصل ندارد. در صورتی که در هنگام شکستن قلنج احساس درد زیادی دارید، این مسئله را با یک پزشک در میان بگذارید.

 

 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی
واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

 


 

مقالات مرتبط:

بررسی 10 اشتباه رایج درمورد سلامتی - بخش اول

 
سایر مقالات گروه - مقالات علمی,
برچسب ها: مقالات علمی

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن