فروش ویژه پایان فصل ماهان مدیکال از 21 الی 31 خرداد ماه تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

بررسی 10 اشتباه رایج درمورد سلامتی - بخش اول

نویسنده Mahan Medical 1396/05/22 15:48:45 0 نظر گروه : مقالات علمی,
باورهای غلط در علم پزشکی

در این مقاله به بررسی 10 باور غلط که در بین مردم رواج زیادی داشته و همه روزه در گفتگوهای میان افراد و حتی گاهی از زبان پزشکان نیز شنیده می شوند، خواهیم پرداخت.

در ادامه با ما همراه باشید.

 

  1. روزانه 8 لیوان آب بنوشید!

نیازی نیست که دقیقا تعداد لیوان های آبی که در هر روز می نوشیم، شمرده و لزوما این تعداد را به 8 عدد برسانیم. تحقیقات علمی نشان می دهند که نوشیدن آب فقط در هنگام تشنگی و به منظور رفع حس عطش کافی است. خوراکی های آبدار مانند سوپ، میوه ها و سبزیجات و همچنین نوشیدنی هایی از قبیل آب میوه، شیر، انواع چای و قهوه، نیاز روزانه بدن شما به آب را تامین می کنند.

 

  1.  تخم مرغ برای سلامتی قلب مضر است!

مصرف روزانه 1 و حتی 2 تخم مرغ، خطری برای سلامتی قلب ایجاد نخواهد کرد. بله، زرده تخم مرغ کلسترول دارد، اما اگر بخواهیم با هم صادق باشیم، ما روزانه از طریق بسیاری غذاهای دیگر نیز، مقدار کلسترول حتی بیشتر از کلسترول موجود در هر زرده تخم مرغ را جذب می کنیم. علاوه بر این، نمی توان وجود امگا 3 در تخم را که یکی از بهترین دوستان قلب است، نادیده گرفت.

 

  1.  محصولات ضد تعریق باعث بروز سرطان پستان می شوند!

برخی دانشمندان معتقدند که مواد ضد تعریق توسط پوست افراد جذب می شوند؛ این تئوری بیان می کند که این مواد نهایتا به درون بافت های سینه رسیده و احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. اما انجمن مرکزی سرطان می گوید که تاکنون هیچ بررسی علمی ای، وجود رابطه میان سرطان پستان و این مواد را نشان نداده است.

 

  1.  سرما باعث سرماخوردگی می شود!

گذراندن زمان زیادی در هوای سرد، شما را بیمار نمی کند. یک تحقیق علمی رشد قابل توجهی در میزان فعالیت های ضد ویروس سیستم ایمنی در بدن افراد سالمی که ساعات زیادی را در دمای کمی بیشتر از دمای انجماد گذرانده اند را نشان داد. در حقیقت، احتمال ابتلای شما به سرماخوردگی، در محیط های بسته بیشتر است؛ چرا که ویروس ها در محیط های بسته تجمع می کنند.

 

  1.  شما در هر روز به یک قرص مولتی ویتامین نیاز دارید!

احتمالا شما نیز این جمله را شنیده اید که قرص مولتی ویتامین می تواند مواد مورد نیاز شما را که در برنامه غذایی روزانه‌تان وجود ندارند، جبران کند. محققان با این نظریه موافق نیستند. تنها در صورتی که پزشکتان مصرف قرص های ویتامین را به شما توصیه کرده است، از آن ها استفاده کنید. در صورتی که باردار هستید، جهت کاهش احتمال تولد نوزاد دارای معلولیت، بهتر است که از قرص آهن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بهترین راه جذب مواد مورد نیاز بدن، خوردن میوه و سبزیجات و همچنین غلات کامل، انواع دانه ها و روغن های طبیعی و سالم است.

 

ادامه دارد...

 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی
واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

 


مقالات مرتبط:

بررسی 10 اشتباه رایج درمورد سلامتی - بخش دوم

 

 

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,
برچسب ها: مقالات علمی

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن