عوارض عمل زیبایی تزریق چربی

نویسنده Mahan Medical 1396/05/21 19:36:00 0 نظر گروه : مقالات علمی,

ریسک های عمل تزریق چربی وعوارض احتمالی
ریسک های عمل تزریق چربی بسیار کم، نادر و حداقل هستند. محتمل ترین و شایع ترین عارضه درد و تورم است، که البته همه بیماران آن را تجربه نمی کنند. مهمترین نقطه ضعف این روش این است که صورت یا لب شما ممکن است به سادگی همه و یا بیشتر چربی تزریق شده را جذب کند. هیچ متخصصی نمی تواند شانس وقوع این اتفاقرا از قبل برای یک فرد مشخص پیش بینی کند، زیرا بدن افراد مختلف واکنش متفاوتی نسبت به این عمل نشان میدهد. اما بر اساس آمار این اتفاق بطور معمول برای نیمی از افرادی که تحت عمل زیبایی تزریق چربی قرار میگیرند، رخ خواهد داد.
خطرات و عوارض خطرناک نادر ولی محتمل عمل تزریق چربی عبارتند از واکنش آلرژیک به بیهوشی موضعی، تغییر رنگ دائمی پوست ناشی از پارگی رگ خونی در محل درمان، سفتی پوست در محل درمان، بروز ناهمواری درصورت انجام متعدد این عمل در یک محل، خونریزی پس از عمل، لخته شدن خون در محل تزریق چربی و یا ناحیه ای که از آن چربی برداشته شده است، عفونت منتقله خون (شاید از یک عمل جراحی زیبایی دیگر و یا اعمال دندانپزشکی)،  بر جای ماندن اسکار محل تزریق و یا آمبولی چربی ناشی از تزریق چربی در صورتی که چربی اشتباهاً به یک رگ خون هدایت شده باشد و یا وارد خون شده باشد.
همچنین ناامیدی و یأس ناشی از عدم حصول نتیجه مطلوب و دلخواه نیز می تواند یکی از ریسک های روش تزریق چربی در نظر گرفته شود. به این دلیل که ممکن است موضع مناسبی جهت انتقال چربی در نظر گرفته نشده باشد؛ و یا مدت زمان ماندگاری اثر مورد نظر شما ممکن است به میزان مورد نظر شما نباشد ( زودتر از حد انتظار شما اثر از بین برود)؛ و یا ممکن است صورت شما فرآیند تزریق چربی را نپذیرد و چربی منتقل شده به سرعت جذب شود؛ ممکن است چهره یا لبتان دقیقا همانطور که انتظار داشتید به چشم نیاید؛ بنابراین نتوصیه ما به شما این است که قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی با متخصص جراحی زیبایی یا متخصص پوست خود در مورد تمامی خواسته های خود صحبت کنید و از ایشان بخواهید عوارض ، ریسک ها ، احتمالات ، خطرات و تمامی اثرات جانبی عمل مورد نظر را برای شما شرح دهد.

 

ترجمه: مهندس امیررضا شفیعی – 1396/05/21

واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,
مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
ماینوکسیدیل و رشد مو

ماینوکسیدیل و رشد مو

Esmaeili 1398/02/31 12:19:00 0
کیست تخمدان چیست

کیست تخمدان چیست

Esmaeili 1398/02/29 13:27:50 0
اگزمای پوست چیست

اگزمای پوست چیست

Esmaeili 1398/02/25 14:29:51 0
کبد چرب چیست

کبد چرب چیست

Esmaeili 1398/02/23 16:51:46 0
درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

Esmaeili 1398/02/19 11:57:16 0

  فیلتر کردن