فروش ویژه پایان فصل ماهان مدیکال از 21 الی 31 خرداد ماه تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

آلودگی ها در کجا منتظر فرزندان ما هستند؟ - قسمت اول

نویسنده Mahan Medical 1396/07/01 15:22:29 0 نظر گروه : مقالات علمی,گروه : کنترل عفونت و ضدعفونی کردن,
میکروب ها در خانه

بر همگان واضح و مبرهن است که خردسالان به دلایل مختلف از جمله عدم آگاهی از ماهیت میکروب ها و ضعیف بودن سیستم دفاعی در مقایسه با بزرگترها، اغلب بیشتر از بزرگسالان در معرض ابتلا به عفونت و بیماری های عفونی قرار می گیرند. از همین رو، در این مقاله از مجله پزشکی ماهان مدیکال برآنیم تا شما را از آلوده ترین سطوح و اشیائی که کودکان با آن ها در تماسند مطلع گردانیم.

با مجله پزشکی ماهان مدیکال همراه باشید.

 

  1. جامسواکی!

برطبق یک بررسی به عمل آمده در سال 2011، جامسواکی ها در جایگاه سومین نقطه از نظر آلودگی در خانه قرار گرفتند. رطوبت باقی مانده در بین دندانه های هر مسواک پس از هربار استفاده و همچنین قطرات بسیار کوچک آب که معمولا در هنگام استفاده از روشویی، برروی مسواک ها ریخته می شوند همگی باعث می شوند که مکان بسیار مناسبی برای رشد میکروب ها در مسواک مهیا شود. به منظور پاکسازی مسواک ها، یک بار در هفته آن ها را با آب داغ شسته و سپس با محلول های ضدعفونی کننده مخصوص، ضدعفونی کنید.

 

  1. حیوانات خانگی

بچه ها و حیوانات خانگی، دوستان همیشگی یکدیگرند؛ اما حیوانات می توانند توسط فضولات، بزاق و همچنین شوره موهایشان، باکتری، ویروس و انگل را به کودکان انتقال دهند. توپ ها و اسباب بازی های این حیوانات نیز می توانند منابعی از کولیفرم (خانواده ای از باکتری ها شامل سالمونلا، ای کویل و...) . کودکان باید همیشه پس از هر تماس با حیوانات یا وسایل و ظرف غذای آن ها دست های خود را بشویند و البته که می بایست از بوسیدن حیوانات به شدت خودداری نمایند.

 

  1. حیاط خانه

به گفته کارشناسان، قرار گرفتن کودکان به میزان محدود در مجاورت با برخی از باکتری های ضعیف، نه تنها ایراد ندارد، بلکه باعث رشد و تقویت سیستم ایمنی بدن آن ها خواهد شد؛ اما توجه به این نکته مهم است که می بایست مراقب برخی خطرها باشیم. به کودکان اجازه بازی در حیاطی که فضولات حیوانی در آن هست را ندهید. همچنین لازم است که از به موقع زدن واکسن های سه گانه فرزند خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که جایی از بدن او در هنگام بازی در حیاط خانه زخم یا خراشی برداشت، فورا آن را ضدعفونی کنید.

 

  1. یخچال

خوراکی های در باز، بسته های گوشت که خونابه از آن ها چکه می کند، شیر فاسد و بسیاری مواد آلوده دیگر در یخچال منتظر کودکان هستند. سالمونلا، کمپیلوباکتر و نوروویروس که می توانند باعث بروز دلدرد و اسهال شوند از رایج ترین میکروب های داخل آشپزخانه هستند. به منظور جلوگیری از آلودگی، غذاهای مختلف را پیش از قرار دادن در یخچال، را در ظروف مناسب گذاشته و همچنین به طور منظم دیواره ها و طبقات یخچال را شسته و یا ضدعفونی کنید.

 

در قسمت بعدی این مقاله به معرفی 4 مورد دیگر از آلوده ترین نقاط خانه ها و مدارس خواهیم پرداخت.

 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی

واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,سایر مقالات گروه - کنترل عفونت و ضدعفونی کردن,
برچسب ها: بهداشت کودکان
مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن