فروش ویژه پایان فصل ماهان مدیکال از 21 الی 31 خرداد ماه تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

آلودگی ها در کجا منتظر فرزندان ما هستند؟ - قسمت دوم

نویسنده Mahan Medical 1396/07/04 13:05:52 0 نظر گروه : مقالات علمی,گروه : کنترل عفونت و ضدعفونی کردن,
محیط های آلوده
در مقاله پیش ضمن بیان دلایل اهمیت آشنایی با سطوح پر از میکروب، با 4 مورد از مکان ها و اشیاء آلوده ای که فرزندانمان روزانه با آن ها در تماس هستند آشنا شده و درمورد آن ها توضیحاتی را ارائه نمودیم. در این مقاله نیز به بررسی 4 مورد دیگر از جمله این موارد خواهیم پرداخت.
با مجله پزشکی ماهان مدیکال همراه باشید.
 
5. محیط های نگهداری حیوانات
باغ وحش ها، مزارع آموزشی و سایر مکان هایی که در آن ها کودکان می توانند به حیوانات نزدیک شده و آن ها را لمس کنند، مکان هایی بسیار عالی برای یادگیری هستند، اما به همین میزان نیز برای رشد و انتقال باکتری ها مناسب می باشند. اینگونه محیط ها مخصوصا برای خردسالان خطرناک می باشند. هرگز اجازه ندهید که کودکان در این مکان ها از خوراکی، نوشیدنی، شیشه شیر و یا پستانک استفاده کنند؛ همچنین بهتر است که اسباب بازی های خود را نیز با خود به مکان های نگهداری حیوانات نبرند اما در صورتی که این کار را انجام دادند، حتما به محض رسیدن به منزل آن ها را با استفاده از اسپری های ضدعفونی کننده، ضدعفونی کنید. مهمترین نکته قابل توجه نیز این است که آن ها حتما باید پس از تماس با حیوانات و یا وسایل مربوط به آن ها، دستان خود را شسته و ترجیحا با استفاده از مایع ضدعفونی کننده، ضدعفونی کنند.
 
6. کف خانه!
کف آشپزخانه، به دلیل وجود ریز ذرات مواد غذایی، روغن ها و تردد افراد و حیوانات خانگی، مکان بسیار نامناسبی برای بازی کودکان است، اما کف قسمت های دیگر خانه نیز حاوی آلودگی های دیگری بوده و چندان مناسب نیستند. همچنین فرش و کفپوش های زبر، می توانند محتوی گرد و خاک، حشرات و کرم های بسیار ریز، قارچ های انگلی، ذرات مواد غذایی و حتی نیش حشرات باشند؛ بازی کردن مداوم و گذراندن اوقات طولانی بر روی کف منزل و فرش می تواند زمینه ساز آلرژی و حملات آسم شود. علاوه بر این، نوعی قارچ موسوم به قارچ فانجی که عامل بیماری های عفونی پوستی و کچلی است نیز در کف خانه ها یافت می شود. شما می توانید بهداشت خانه را با دست کم هفته ای یک مرتبه، استفاده از کنسانتره ضدعفونی کننده کف و سطوح، تضمین نمایید.
 
7. آب های راکد
هر گودال یا چاله ای که مقداری آب در آن ها جمع شده باشد، مکان بسیار جذابی برای کودکان است، حتی اگر مقدار آب در ان جا به اندازه یک سطل و یا گل آلود باشد. این آب ها محل رشد و پرورش قارچ های انگلی، کپک، باکتری ها و حشراتی از قبیل پشه ناقل ویروس وست نیل و بیماری های دیگر هستند.
 
8. مدرسه!

یک بررسی در 2 مدرسه از مدارس میشیگان نشان داد که آلودگی های موجود در کلاس های درسی و آبخوری های مدارس 800 برابر بیشتر از آلودگی های موجود در سرویس های بهداشتی هستند. ظروف پلاستیکی بوفه های مدارس نیز در جایگاه بعدی از نظر میزان آلودگی قرار دارند. اما یک پژوهش دیگر اثبات کرد که در مدارسی که دانش آموزان آن ها به طور منظم از ضدعفونی کننده های دست استفاده می کنند، تعداد غیبت های ناشی از بیماری دانش آموزان، به رقمی درحدود نصف غیبت ها در سایر مدارس می رسد.

در مقاله آخر با شما خواهیم بود با 4 مورد آخر از محیط های آلوده برای کودکان.
 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی

واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,سایر مقالات گروه - کنترل عفونت و ضدعفونی کردن,
برچسب ها: بهداشت کودکان
مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن