دوشنبه های طلایی ماهان مدیکال فروش فوق العاده محصولات تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

توصیه متخصص پوست و مو در استفاده لاتیس Latisse تقویت مژه

نویسنده Mahan Medical 1396/05/09 08:30:00 4 نظر گروه : معرفی برترین های تجهیزات پزشکی,گروه : پوست و مو,گروه : زیبایی,گروه : ماهان بیوتی,
دکتر متخصص جهت تقویت مژه

تأثیر Latisse ( لاتیس / لتیس ) بر تقویت رشد مژه زمانی مطرح شد که چشم پزشکان، در حین درمان گلوکوم بوسیله این قطره متوجه شدند بیمارانی که بدین روش تحت درمان قرار گرفته اند از رشد قابل توجه مژه برخوردار شده اند و اینگونه بود که این موضوع سر آغاز کشف جدیدی در علم پزشکی در جهت درمان کم پشتی مژه قرار گرفت. پس از این کشف حالا راه حلی شگفت انگیز جهت درمان کم پشتی، ریزش و کوتاهی مژه در دست متخصصان وجود دارد، ولی آیا این روش درمان برای همه جوابگو بوده است؟ این دغدغه بسیاری از افراد مخصوصاً بانوان بوده و من قصد دارم در اینجا به پاره ای از سوالات متداول شما پاسخ بدهم.

 

نوشته شده توسط: دکتر Dr. Brandith Irwin در مجله پزشکی وب ام دی . 5 ژوئن 2017

 

آیا محلول Latisse ( لاتیس / لتیس ) برای تقویت مژه موثر است؟

برای اکثر مردم، بله. تقریبا هر کسی که به دنبال افزایش طول و گاهی اوقات افزایش ضخامت و مشکی شدن مژه خود می باشد می تواند به نتایج حاصل از این روش خوشبین باشد. اما حصول نتیجه مطلوب یک یا دو به طول خواهد انجامید ولی باید هزینه را نیز مد نظر قرار داد:

شما باید حداقل یه مدت 8 الی 10 هفته متوالی لایتس را بر روی پلک های فوقانی خود بمالید تا رشد طولی مطلوب و ضخامت مناسب مژه های خود را شاهد باشید.

 اما نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد آن است که Latisse داروی ارزان قیمتی نیست: 150 الی 170 دلار برای یک بطری کوچک، که کمپانی سازنده ادعا می کند که این مقدار حدوداً برای مصرف یک ماه است – البته ترفندهایی وجود دارد که این مدت مصرف را طولانی تر هم کرد (ادامه مطلب!)

 

چه وقت به چه وقت لاتیس / لتیس / Latisse را مصرف کنم؟

در ابتدا، شما باید روزی یکبار از Latisse استفاده کنید. بنابراین، آن را بخشی از روال معمول روزمره خود قرار دهید. من پیشنهاد می کنم آن را یک جا دم دست قرار دهید، شاید درست در کنار مسواک شما و یا در کنار دیگر محصولات مراقبت از پوست روزانه خودتان. پس اولین نکته آنکه مصرف روزانه و مداوم آن را فراموش نکنید.

اگر یک روز مصرف آن را فراموش کردید و یا به هر دلیلی نتوانستید دارو را استفاده کنید روز دیگر در فکر جبران روز گذشته نباشید. و به شما تأکید می کنم که روزی یک قطره بیشتر از دارو با به پشت پلک بالایی خود نمالید. شما فقط نیاز به یک قطره محصول در روز دارید. مصرف بیشتر باعث نمی شود که محصول سریعتر عمل کند – بلکه تنها باعث هدر رفتن آن می شوید و احتمالا باعث ایجاد تحریک یا التهاب پلک خواهید شد.

لطفاً در این پروسه درمان صبور باشید. در نظر داشته باشید، یک ماه یا بیشتر طول می کشد تا Latisse ( لاتیس / لتیس ) اثر خود  را آغاز کند، پس فقط هر شب بطور مدام به استفاده از آن ادامه دهید و ایمان داشته باشید که نتیجه مطلوب را کسب خواهید نمود.

پس از 3 ماه، بسیاری از مردم (مانند من) به جای هر روز، یک روز در میان دارو را مصرف خواهند کرد که در اینصورت مطمئن باشید که مژه های شما به رشد مطلوبی که مد نظرتان بود نخواهد رسید.

 

بهترین شیوه مصرف برای طولانی شدن مدت استفاده از یک بطری Latisse چیست؟

برای افزایش مدت استفاده از محتویات بطری Latisse ، بسیاری از متخصصین پوست توصیه می کنند که این محصول را کمی متفاوت تر از آنچه که در دستور العمل داخل جعبه و یا وب سایت Latisse وجود دارد ، استفاده کنید.

من به بیمارانم توصیه می کنم 1 قطره Latisse را به طور مستقیم بر روی یک برس کوچک و باریک مژه بچکانند، یا یک قطره از دارو را درون درب بطری بچکانند و برس مژه را داخل درب فرو ببرند تا به محلول آغشته شود. سپس به آربمب برس را بر روی پلک فوقانی بکشند تا پلک مرطوب کردد. اگر قطره ای چکه کند نشان آن است که شما ، مقداری بیش از حد را بر روی برس چکانده اید و دری نخواهد پایید که محلول شما به سرعت تمام خواهد شد و اگر قلم مو خشک شد، دوباره آن را وارد درب بطری کنید تا به محلول آغشته گردد. معمولا یک قطره برای پوشش هر دو چشم کافی است.

در صورتیکه عفونت یا سوزش چشم ندارید، می توانید از 1 قلم مو برای هر دو چشم استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که قلم مو را تمیز کنید و پس از هر بار استفاده با کمی مایع ظرفشویی برس را شستشو دهید خشک کنید و در یک محل بهداشتی نگهداری کنید. هر 3 تا 6 ماه برس را تعویض کنید و از یک برس نو استفاده کنید و در صورت مواجه با هر نوع مشکل و ناراحتی در ناحیه چشم و با پلک خود سریعاٌ به پزشک معالج خود مراجعه نمایید. اطمینان حاصل کنید که فقط Latisse را روی پلک فوقانی خود می مالید و به هیچ وحه آن را بر روی پلک زیرین نکشید و در صورت برخورد محلول به هر نقطه دیگری غیر از پلک بالایی چشم ، آن را به سرعت پاک کنید.

 

آیا Latisse را صبح ها استفاده کنم یا شب ؟

شما می توانید Latisse را صبح یا عصر استفاده کنید، هر کدام که برای شما راحت تر است. با این حال، بسیاری از مردم ترجیح می دهند صبح از آن استفاده کنند، زیرا ممکن است در صورت استفاده هنگام شب بر روی بالش خود حرکت کنند و محلول از روی پلک ها پاک شود. در صورت استفاده در هنگام صبح، ابتدا کرم چشم و یا سایه چشم خود را بزنید و سپس Latisse را بر روی آن قرار دهید و پس از خشک شدن، خط چشم را بکشید.

 

میزان مصرف دارو پس از رسیدن مژه ها به طول و ضخامت مورد نظر چگونه است؟

هنگامی که مژه های شما به طول و ضخامت دلخواه شما رسید، شما می توانید استفاده از Latisse را به جای هر روز به یک روز در میان کاهش دهید. اما به یاد داشته باشید، اگر استفاده از Latisse را متوقف کنید، مژه های شما کاملاً به حالت پیش از شروع درمان بازمی گردد. همچنین در نظر داشته باشید که مشاهده نتیجه کامل در هفته 16 ام پس از شروع درمان حاصل خواهد شد.

 

آیا Latisse برای ابروها نیز موثر است؟

بله Latisse می تواند برای کمک به پر کردن ابروهای کم پشت مورد استفاده قرار گیرد. همچنین ممکن است باعث بلندتر شدن طول ابروها نیز بشود، بنابراین آماده باشید که بیشتر ابروها را تمیز کنید. برای اینکار نیاز یه مقدار زیاد تری محلول ندارید، یک قطره کفایت می کند و یا حتی می توانید از محلول اضافه آمده پس از مالیدن به پشت پلک نیز برای آغشته کردن ابروها نیز استفاده کنید.

 

Latisse چقدر هزینه دارد؟ / قیمت لاتیس مژه ؟

اکثر کلینیک های پوست و مو پوستی 1 کیت(بطری) Latisse را به قیمت 50-170 دلار به مشتریان خود می فروشند. شما همچنین می توانید از پزشک معالجتان درخواست نسخه نمایید و نسخه تجویز شد را از هر داروخانه ی مورد نظر خودتان تهیه نماببد.

 

آیا استفاده از Latisse خطری ندارد؟

به طور کلی، تا زمانی که چشمهای شما سالم هستند و هیچگونه مشکلی (به عنوان مثال، گلوکوم یا عفونت) نداشته باشد، می توانید با خیال راحت از Latisse استفاده نمایید. اگر مطمئن نیستید چشمانتان سالم هستند یا خیر، به پزشک چشم خود مراجعه کنید و از او سوال کنید که آیا شما کاندیدای استفاده از Latisse هستید، یا خیر.

Latisse برای استفاده عموم نیست، بلکه یک نسخه تجویزی است، که جهت اسثفاده از آن باید توسط یک پزشک، PA-C یا ARNP ویزیت شوید و به دستور و تجویز پزشک از این دارو استفاده نمایید. درصورتیکه پس از استفاده از Latisse دچار سوزش چشم یا پلک ها یا تغییر رنگ پلک ها شدید، استفاده از این محصول را متوقف کنید و با پزشک خود تماس بگیرید.

 

من شنیده ام که Latisse می تواند رنگ چشمان من را عوض کند، این درست است؟

اطلاعات غیر موثق و عقاید اشتباهی در مورد این موضوع در سراسر اینترنت وجود دارد. اولا شما باید بدانید که Latisse از یک قطره چشم تجویزی جهت درمان عارضه های چشمی به نام Lumigan ساخته شده است که به طور مستقیم داخل چشم ریخته می شود جهت درمان گلوکوم. در آزمایشات بالینی FDA ، در خصوص داروی Lumigan میزان بروز Hyperpigmentation (تیره شدن) چشم  1٪ بوده، مخصوصا در مورد بیمارانی با چشم های قرمز یا قهوه ای روشن. بر خلاف لوميگان که درون چشم ریخته می شود، لايتس تنها در امتداد خط مژه قرار خواهد گرفت و در حقیقت تنها به پشت پلک بالایی مالیده می شود و به هیچ وجه داخل چشم ریخته نمی شود. بنابراین احتمال تیره شدن دائمی رنگ چشم بواسطه استعمال Latisse بسیار بسیار کم و نادر است.  و تا به امروز، هیچ گونه گزارشی مبنی بر تغییر رنگ چشم با Latisse وجود ندارد. لطفا در این خصوص با پزشک خود صحبت کنید و همچنین به اطلاعات تایید شده توسط FDA برای Latisse مراجعه نمایید.

 FDA-approved prescribing information for Latisse

 

از کجا می توانم Latisse را تهیه کنم؟

متخصص پوست و مو ی شما می تواند Latisse را برای شما تجویز کند و بیشتر آنها امکان تهیه این قطره را در مطب و یا کلینیک خود فراهم کرده اند. شما همچنین می توانید نسخه جهت ارائه به داروخانه را از پزشک خود درخواست کنید، اما به این نکته توجه کنید که این دارو تحت پوشش هیچگونه بیمه ای نیست. همچنین توصیه نمی کنم این محصول را در وب و یا فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید. محصولات بسیاری وجود دارد که کاملا شبیه به آن هستند، اما در واقع تقلبی هستند. بنابراین در مورد تهیه آن بسیار دقت کنید و از مراکز معتبر اقدام به خرید لاتیس نمایید.

 

آیا محصول مشابه Latisse با همان اثر اما ارزان تر وجود دارد؟

شرکت های زیادی محصولات مشابهی جهت پرپشت کنندگی مژه عرضه می کنند تا با Latisse رقابت کنند. اگر چه بعضی از رقبای Latisse ممکن است محصولاتی ارائه کنند که تا حدودی تنها درمورد افزایش طول مژه اثرگذار باشند، ولی هیچ یک از آنها مورد تایید FDA نیستند و هیچ کدام مدرک موثقی در خصوص اثرگذاری همانند تأثیر Latisse  را نتوانسته اند ارائه نمایند.

 

ترجمه: مهندس امیررضا شفیعی – 1396/05/09

واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - معرفی برترین های تجهیزات پزشکی,سایر مقالات گروه - پوست و مو,سایر مقالات گروه - زیبایی,سایر مقالات گروه - ماهان بیوتی,

4 نظر

Faty:
1396/09/09 16:43:20, 04:43:20 PM
درج مطلب در مورد این نظر

سلام،آیا واقعا اثر داره؟

کارشناس ماهان مدیکال:
1396/09/09 17:23:26, 05:23:26 PM

سلام بازدید کننده گرامی جهت اطمینان از اثر بخشی محصول فوق می بایست با پزشک متخصص پوست و مو و همینطور چشم پزشک مشورت نمایید.

Faty:
1396/09/09 16:48:07, 04:48:07 PM
درج مطلب در مورد این نظر

من مژه هام معمولی دوس دارم بلند و پر تر بشه ،البته با ریمل خیلی خوبه ولی نمیخوام زیاد ریمل بزنم خسته شدم همش میریزه زیر چشم حالا شما تایید میکنید این رو؟ و هزینش میشه حدود 250؟

کارشناس ماهان مدیکال:
1396/09/10 10:50:44, 10:50:44 AM

سلام، تنها مرجع مطمئن جهت اثر بخشی محصول فوق متخصص پوست و مو و متخصص چشم می باشد. همچنین محلول فوق جزء رده داروها بوده و توسط داروخانه ها با ارائه نسخه پزشک عرضه میگردد. بنابراین جهت اطلاع از قیمت ها می بایست به داروخانه ها مراجعه فرمایید. با تشکر از همراهی شما

نسیم:
1398/01/14 12:25:54, 12:25:54 PM
درج مطلب در مورد این نظر

میشه لطفا قیمتش را بگین. مرسی

کارشناس ماهان مدیکال:
1398/01/17 10:36:36, 10:36:36 AM

سلام. این مورد رو باید از داروخانه ها جویا شوید.

پگاه ابراهیمی:
1398/01/15 23:20:25, 11:20:25 PM
درج مطلب در مورد این نظر

کی میتونم محلول لاتیس 3ml تقویت مژه خردیداریکنم

کارشناس ماهان مدیکال:
1398/01/17 10:37:14, 10:37:14 AM

سلام. در خصوص خرید محلول مذکور باید به داروخانه ها مراجعه نمایید.

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
درمان های خانگی میگرن

درمان های خانگی میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/15 23:15:09 0
اثرات میگرن بر سلامتی

اثرات میگرن بر سلامتی

Mr. Shafiee 1398/06/14 15:19:44 0
14 راه تسکین میگرن

14 راه تسکین میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/13 17:39:09 0
دلایل احساس سوزش در پاها

دلایل احساس سوزش در پاها

Mr. Shafiee 1398/06/10 00:47:04 0
ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

Mr. Shafiee 1398/06/09 18:40:39 0

  فیلتر کردن