ضمن تبریک به مناسبت روز جوان و در پیش رو بودن عید فرخنده ی نیمه شعبان کد تخفیف mahan9805 تا تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ به میزان پنج درصد تخفیف تا ۲۰۰هزار تومان، عیدی ماهان مدیکال تقدیم حضور شما سروران گرامی خواهد شد.

چگونه یک روز سالم داشته باشیم؟ - قسمت دوم

نویسنده Mahan Medical 1396/05/29 15:52:24 0 نظر گروه : مقالات علمی,
سلامتی

سلامتی یکی از ارکان بسیار مهم در زندگی هر فرد است که به منظور حفظ آن می بایست که در هر زمان نکاتی را رعایت کرد. این مقاله به شما توصیه می کند که بهتر است در ساعات مختلف شبانه روز به چه کارهایی بپردازید تا سبک زندگی سالم تری داشته باشید. در قسمت اول به 5 مورد از موارد مورد بحث پرداختیم، در این قسمت نیز با شماییم که این  موارد را تا هنگام شب ادامه دهیم.

 

ساعت 15:30 : میان وعده سالم
وقتی که قند خون شما در میانه روز کاهش می یابد، خود را با خوردن شیرینیجات و شکلات ها گول نزنید. 
دوباره از یک ترکیب پروتئین و کربوهیدرات استفاده کنید تا انرژی را به آرامی در بدن شما آزاد کنند. سیب با کره بادام زمینی، غلات کامل و یا تکه هایی از انواع سبزیجات در کنار هوموس بهترین انتخاب ها هستند.

 

ساعت 17:30 : به بیرون از منزل بروید.
معمولا افراد قرار ملاقات های مهم مانند جلسات، سفرهای کاری، ویزیت پزشکان و جلسات اولیا و مربیان را در یک دفتر، یادداشت می نمایند؛ توصیه می شود زمان بیرون رفتن با خانواده را نیز با همین میزان اهمیت یادداشت کرده و به آن بپردازید.
یک گزینه آسان که در هر سنی کاربرد دارد: پیاده روی خانوادگی. این کار را با روزی نیم ساعت به مدت 3 روز در هفته آغاز کنید. می توان این کار را بعد از صرف شام نیز انجام داد.

 

ساعت 6:30 : یک شام خانوادگی
صرف وعده های غذایی خانوادگی، مزایای بی شماری بالاخص برای فرزندان خانواده دارد. مطالعات نشان می دهند که هرچه تعداد وعده های غذایی که خانواده دور هم میل می کنند بیشتر باشد، فرزندان از لحاظ روحی و عاطفی سالم تر خواهند بود و همچنین احتمال ابتلا به اضافه وزن و چاقی نیز در آنان کمتر است.

 

ساعت 7 : پرداختن به کارهای منزل
سر شب زمانی است که باید بدن را برای یک خواب آسوده آماده کرد، بسیاری از افراد بدین منظور از مدیتیشن بهره می جویند.
"مدیتیشن آگاهانه" را با انجام کارهای منزل، امتحان کنید. به فرزندان خود نیز بیاموزید که هرکاری اعم از شستن ظرف یا لباس و یا نظافت منزل را که انجام می دهند، تمام تمرکز خود رلا روی آن کار قرار دهند. تلویزیون و سایر وسایلی که تمرکز حواس شما را بر هم می زنند را خاموش کنید.
به طور کامل در زمان حال زندگی کنید، خود را در افکار مربوط به گذشته و آینده غرق نکنید. در زمان حال بودن، خود یک مدیتیشن آگاهانه است که به رفع استرس کمک شایانی می کند.

 

ساعت 8 : کودک شوید!
دست کم 15 دقیقه از هر شب را به بازی کردن با کودکان اختصاص دهید. به هیچ چیز به غیر از آن ها توجه نکنید، به خصوص تلفن و تلویزیون.
اگر رابطه شما با فرزندتان فقط محدود به زمان تماشای تلویزیون یا کنترل تکالیف منزل و کارهای روزمره او و یا بیرون رفتن از منزل و بازگرداندن او به منزل است؛ هم او و هم شما دچار استرس و ناراحتی خواهید بود.
به علاوه، خاموش کردن تمامی وسایل سرگرمی از قبیل تلویزیون، از یک ساعت قبل از زمان خواب،  به افراد کمک می کند که آسوده تر به خواب روند. نور تابیده شده از نمایشگر تلویزیون، کامپیوتر و گوشی های موبایل، در عملکرد مغز اختلال ایجاد کرده و اجازه نمی دهد که مغز شما را برای خوابیدن آماده کند.

 

وقت خواب است!
در صورتی که عادات سالمی برای خواب داشته باشید، الگوی خوبی برای فرزندان خود خواهید بود. علاوه بر این کمبود خواب باعث می شود که علاوه بر ناتوانی در فعالیت های روزانه، فرد توانایی تغذیه صحیح خود را نیز از دست بدهد. بدن انسان به واکنش های بسیار خوبی به داشتن برنامه خواب منظم نشان می دهد.

 

ترجمه: مهسا سزاوار یگانه - کارشناس مهندسی پزشکی
واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب

مجله پزشکی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,
برچسب ها: مقالات علمی

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
بازی ها - 1 - آمیزش اجتماعی

بازی ها - 1 - آمیزش اجتماعی

Mahan Medical 1397/11/06 01:14:49 0
پرفروش ترین فشارسنج

پرفروش ترین فشارسنج

Mr. Shafiee 1397/07/15 21:47:55 0
قیمت فشارسنج

قیمت فشارسنج

Mahan Medical 1397/07/13 21:34:30 0
انواع جوراب واریس

انواع جوراب واریس

Mahan Medical 1397/07/03 12:20:36 0
عوارض جوراب واریس

عوارض جوراب واریس

Mr. Shafiee 1397/06/25 19:35:53 0

  فیلتر کردن