دوشنبه های طلایی ماهان مدیکال فروش فوق العاده دویست محصول تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

تفاوت فشارسنج دیجیتال بازویی M2 و M6 Comfort امرون

نویسنده Mahan Medical 1397/05/17 16:06:48 0 نظر گروه : محصولات ماهان طب,گروه : معرفی برترین های تجهیزات پزشکی,
تفاوت فشارسنج های امرن

تفاوت های دستگاه فشارسنج M2 و M6Comfort امرن

در این بخش به بررسی تفاوت های دو مدل فشار سنج دیجیتال بازویی OMRON M2 و OMRON M6 Comfort از شرکت امرن خواهیم پرداخت.
همانطور که در بخش های مختلف اعلام نموده ایم فشارسنج های دیجیتال سری M امرن از نظر تکنولوژی ساخت با یکدیگر تفاوتی ندارند، بنابراین از نظر دقت در اندازه گیری همه مدل های سری M یکسان می باشند. لذا تفاوت موجود بین این مدل ها در آپشن هایی می باشد که کمپانی سازنده برای مدل های مختلف در نظر گرفته است. در زیر به این تفاوت ها اشاره خواهیم کرد:
فشار سنج M6 کامفوت دارای نشانگر easy high blood pressure color indicator می باشند. به اینصورت که اگر فشارخون شخص در حالت استاندارد باشد چراغ های کنار عبارات SYS و DIA  که بترتیب نمایشگر فشار خون سیستولیک و دیاستولیک می باشند، به رنگ سبز در می آیند. و هنگامی که فشار خون شخص بالاتر از حالت استاندارد باشد ( SYS بالاتر از 135 و DIA بالاتر از 85 ) ، این نشانگر ها به رنگ نارنجی در می آیند. که این نشانگرها در فشار سنج M2 وجود ندارد. نکته ای که در خصوص این نشانگرها باید اشاره کنیم ، علت وجود آنهاست، در برخی موارد که کابر دستگاه فردی مسن است و توانایی خواندن ویا درک اعداد روی دستگاه را ندارد ، این نشانگر ها به فرد کمک میکند تا در صورت نیاز با متوجه شدن غیر طبیعی بودن فشار خون خود، اطرافیان خود را از این موضوع مطلع نماید تا تمهیدات لازم برای ایشان در نظر گرفته شود.
فشارسنج M6-Comfort قابلیت نگهداری 200 عدد فشار خون اندازه گیری شده گذشته، برای 2 کاربر و برای هر کاربر 100 عدد را در حافظه خود نگه خواهد داشت. درحالی که در فشارسنج M2 این عدد تنها برای یک کاربر و 30 جای حافظه می باشد.
M6 Comfort دارای امکان Morning hypertension tracker می باشد. این امکان، قابلیت ردیابی فشار خون صبحگاهی را داشته و تفاوت آن را با فشار خون گرفته شده طی ساعات دیگر روز به نمایش میگذارد. که این قابلیت در فشارسنج M2 موجود نیست.
M6 کامفورت دارای سیستم میانگین اتوماتیک می باشد. این سیستم به طور اتوماتیک میانگین 3 فشار خون گرفته شده در 10 دقیقه اخیر را حساب کرده و نمایش می دهد. فشارسنج M2 فاقد این سیستم می باشد.
• دستگاه فشارسنج M6 Comfort و دستگاه فشار خون OMRON M2، هر دو قابلیت اتصال به آداپتور را دارا هستند ولی درون جعبه هیچکدام آداپتور موجود نیست و میبایست بصورت جداگانه تهیه گردد.
OMRON M2 دستگاهی کوچک و قابل حمل است. ولی M6 کامفورت بزرگتر بوده و بیشتر برای مصارف خانگی و بصورت رومیزی کاربرد دارد. در حالیکه، M2 به راحتی در کیف دستی سفری جای میگیرد و فضای زیادی را اشغال نمی کند.
• دستگاه فشارسنج M6 Comfort دارای کاف فنری با محدوده اندازه دور بازوی 22 الی 42 سانتیمتر بوده که این عدد در فشار سنج M2 به عدد 22 الی 32 سانتیمتر کاهش میابد. مزیت کاف فنری نسبت به کاف های معمولی بستن راحت آن به دور بازو میباشد که برای سالمندانی که قصد دارند به تنهایی فشار خون خود را کنترل نمایند ، آرامش بیشتری را فراهم میکند.
در مقابل...
•هردو، از دقت اندازه گیری بالایی برخودارند.
•هردو، قابلیت هشدار آریتمی قلبی را دارند.
•هر دو، تعداد ضربان قلب در دقیقه را نمایش می دهند.
•هر دو، سنسور هشدار صحیح بستن کاف را دارا هستند.
•هر دو، قابلیت اتصال به آداپتور را دارند.
•هر دو، دارای کیف نگهداری وسایل هستند.
•هر دو، هر دو محصول کمپانی امرون OMRON ژاپن هستند و در کشور ویتنام تولید می شوند.
•هر دو، تحت گارانتی سه ساله شرکت پایکار بنیان طب می باشند.
 
 
تهیه شده در واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب
مهندس شفیعی - کارشناس ارشد مهندسی پزشکی - 17-05-1397
سایر مقالات گروه - محصولات ماهان طب,سایر مقالات گروه - معرفی برترین های تجهیزات پزشکی,

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
درمان های خانگی میگرن

درمان های خانگی میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/15 23:15:09 0
اثرات میگرن بر سلامتی

اثرات میگرن بر سلامتی

Mr. Shafiee 1398/06/14 15:19:44 0
14 راه تسکین میگرن

14 راه تسکین میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/13 17:39:09 0
دلایل احساس سوزش در پاها

دلایل احساس سوزش در پاها

Mr. Shafiee 1398/06/10 00:47:04 0
ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

Mr. Shafiee 1398/06/09 18:40:39 0

  فیلتر کردن