تفاوت فشارسنج دیجیتال بازویی M3 و M6 AC امرون

نویسنده Mahan Medical 1396/11/16 09:00:00 0 نظر محصولات ماهان طب,معرفی برترین های تجهیزات پزشکی,
تفاوت فشارسنج های امرن

تفاوت های دستگاه فشارسنج M3 و M6AC امرن

در این بخش به بررسی تفاوت های دو مدل فشار سنج دیجیتال بازویی OMRON M3 و OMRON M6AC از شرکت امرن خواهیم پرداخت.
همانطور در بخش های مختلف اعلام نموده ایم فشارسنج های دیجیتال سری M امرن از نظر تکنولوژی ساخت با یکدیگر تفاوتی ندارند، بنابراین از نظر دقت در اندازه گیری همه مدل های سری M یکسان می باشند. لذا تفاوت موجود بین این مدل ها در آپشن هایی می باشد که کمپانی سازنده برای مدل های مختلف در نظر گرفته است.
هر دوی این فشار سنج ها دارای سنسور easy high blood pressure color indicator می باشند. اما عملکرد این سنسور ها در M6 AC آن را از M3 متمایز کرده است. در M6AC هنگامی که فشارخون شخص در حالت استاندارد باشد چراغ های کنار عبارات SYS و DIA  که بترتیب نمایشگر فشار خون سیستولیک و دیاستولیک می باشند، به رنگ سبز در می آیند. و هنگامی که فشار خون شخص بالاتر از حالت استاندارد باشد، این نشانگر ها به رنگ نارنجی در می آیند. در فشار سنج M3 این سنسور تنها فشار خون غیر استاندارد را با رنگ نارنجی نشان میدهد.
فشارسنج M6AC قابلیت نگهداری 200 عدد فشار خون اندازه گیری شده برای 2 کاربر را در حافظه خود دارد. درحالی که فشارسنج M3 دارای 60 عدد حافظه برای 2 کاربر بصورت مجزا و جمعاَ 120 حافظه می باشد.
M6 ac دارای سنسور  Morning hypertension tracker می باشد. این سنسور قابلیت ردیابی فشار خون صبحگاهی را داشته و تفاوت آن را با فشار خون گرفته شده طی ساعات دیگر روز به نمایش میگذارد.
M6 ac دارای سنسور میانگین اتوماتیک می باشد. این سنسور به طور اتوماتیک میانگین 3 فشار خون گرفته شده در 10 دقیقه اخیر را حساب کرده و نمایش می دهد. فشارسنج M3 فاقد این سنسور می باشد.
• دستگاه فشارسنج M6 AC و دستگاه فشار خون OMRON M3، هر دو قابلیت اتصال به آداپتور را دارا هستند ولی درون جعبه فشارسنج امرن M6 AC آداپتور موجود می باشد ولی درون جعبه دستگاه M3 آداپتور موجود نیست و میبایست بصورت جداگانه تهیه گردد.
OMRON M3 دستگاهی کوچک و براحتی قابل حمل است. ولی M6 AC بزرگتر و بیشتر برای مصارف خانگی و در جای ثابت کاربرد دارد. در حالیکه، M3 به راحتی در کیف دستی سفری جای میگیرد و فضای زیادی را اشغال نمی کند.
در مقابل...
•هردو، از دقت اندازه گیری بالایی برخودارند.
•هردو، قابلیت هشدار آریتمی قلبی را دارند.
•هر دو، تعداد ضربان قلب در دقیقه را نمایش می دهند.
•هر دو، کاف چسبی دارند. و از اندازه دور بازوی 22 الی 42 سانتی متر را پوشش میدهند.
•هر دو، سنسور هشدار صحیح بستن کاف را دارا هستند.
•هر دو، قابلیت اتصال به آداپتور را دارند.
•هر دو، دارای کیف نگهداری وسایل هستند.
•هر دو، هر دو محصول کمپانی امرون OMRON ژاپن هستند و در کشور ویتنام تولید می شوند.
•هر دو، تحت گارانتی سه ساله شرکت پایکار بنیان طب می باشند.
 
تهیه شده در واحد علمی شرکت تجهیزات پزشکی ماهان طب
آناهیتا یحیی - کارشناس مهندسی پزشکی - 14-11-1396

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات

  فیلتر کردن