معرفی دستگاه فیزیوتراپی خانگی - با دردها خداحافظی کنید! مشاهده امکانات - خرید با کد تخفیف: A10 دریافت درب منزل
دوشنبه های طلایی ماهان مدیکال فروش فوق العاده دویست محصول تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

کبودی دور چشم

نویسنده Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0 نظر گروه : پوست و مو,گروه : ماهان بیوتی,
کبودی زیر چشم برای چیست؟
کبودی زیر چشم علت های متفاوتی دارد، از جمله :زمینه ژنتیک، آفتاب، کمبود ویتامین K، نارسایی کلیوی، نارسایی کبد، بیماری مزمن معده، کمبود آب و کم خوابی.
کم خوابی
بعضی از افراد در خصوص خوابیدن بر این باورند که 4 یا 5 ساعت خواب در شبانه روز برای آنها کافی است ولی این میزان خواب مناسب نیست و بدن ما نیاز بیشتری به خواب در شبانه روز دارد، شاید بعضی از افراد به علت جوانی نیروی ذخیره داشته باشند و احساس کم خوابی نکنند اما بدن آنها نیاز بیشتری به خواب دارد پس اگر شرایط اش را دارید شبانه روز بین 7 تا 9 ساعت بخوابید. این کمبود خواب دور چشم را تیره و کبود خواهد کرد. کیفیت خواب بسیار مهم است، خیلی ها عادت دارند قبل از خواب به تمام مشکلاتشان فکر می کنند و مشکلات روزشان را بررسی و نقد می کنند و با همین افکار به خواب میروند، این در حالیست که این افکار خواب منظم و مفید را برهم میزند. یا حتی استفاده از داروهای مختلف و یا استفاده از کافئین هم می تواند خواب را برهم بزند. شب ها قبل از خواب روی صورتتان ماسک بگذارید و اجازه دهید بعد از یک روز خسته کننده پوست شما با میوه ها و گل های خوشبو تنها باشد و استراحت کند و غرق در این رایحه های خوشبو و ویتامین های خوب شود تا علاوه بر تغذیه پوستتان به رفع کبودی پای چشم هایتان هم کمک کنید.
مصرف آب
حتی اگر تشنه نیستید آب بنوشید. آب فراوان میل کنید. هنگامی که بدنتان آب کافی را نداشته باشد رگ های خونی پای چشمتان متورم خواهد شد و باعث تیره گی پای چشمانتان می شود. در نتیجه ی کم آبی بدن، پوست دور چشم خشک خواهد شد.
تلویزیون و موبایل 
به طور کلی نگاه کردن به مانیتور کامپیوتر موبایل و تلویزیون به طور مداوم باعث تیره گی دور چشم خواهد شد زیرا خستگی چشم ها باعث تیره گی زیر چشم میشود.
ژنتیک
به طور کلی زمینه ارثی و خانوادگی هم در این امر دخیل است. اگر تیره گی دور چشم خانوادگی و ارثی باشد از دوران کودکی زیر چشم یا کبود است و یا تیره و ممکن است در سنین بالاتر این عوامل رفع شود.
برای رفع تیرگی دور چشم چه باید کرد؟
اگر فردی هستید که از ضد آفتاب استفاده می کنید از کرمی استفاده کنید که حاوی مواد سوزاننده نباشد. برای شستشو از شوینده هایی استفاده کنید که حالت اسیدی یا قلیایی نداشته باشند. از ویتامین C و قرص آهن استفاده کنید. 
کرم های درمانی
برای رفع گودی زیر چشم باید گفت در صورتی که سیاهی دور چشم شما بر اثر تغییر در رنگدانه‌های پوست، ناشی از ملاسما یا آفتاب سوختگی باشد، متخصص شما، مصرف کرم‌های روشن کننده‌ی پوست با اثر لایه‌ برداری ملایم را تجویز می‌کند. در این موارد معمولا کرم‌هایی مانند تری لوما تجویز می‌شوند که دارای هیدروکینون هستند. این کرم‌ها همچنین دارای ترکیباتی مانند اسید کوجیک، ویتامین C و K، عصاره چای سبز و شیرین بیان هستند.
آی-پی-ال

در صورتی که تیرگی زیر چشم به این دلیل است که رگ‌های خونی زیر پوست دور چشم شما، از روی پوست و به رنگ آبی یا بنفش تیره نمایان هستند، برای رفع سیاهی زیر چشم شما از روش IPL استفاده می‌شود. البته همه‌ی متخصصین پوست، با ایمن بودن استفاده از این روش در اطراف چشم، موافق نیستند. با این حال برخی از متخصصین برای درمان مشکلات تغییر رنگ پوست که بر اثر نمایان بودن رگ‌های زیر پوست است، از جمله سیاهی دور چشم، از این روش استفاده می‌کنند.

زهره اسماعیلی

کارشناس واحد علمی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - پوست و مو,سایر مقالات گروه - ماهان بیوتی,

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن