محلول ضد عفونی کننده دست - خرید اینترنتی

14 راه تسکین میگرن

نویسنده Mr. Shafiee 1398/06/13 17:39:09 0 نظر گروه : مقالات علمی,گروه : مغز و اعصاب,گروه : سلامت عمومی,

عینک آفتابی بزنید


آیا نور باعث تشدید سردرد شما میشود؟ ممکن است شما یکی از انبوه مبتلایان به میگرن باشید که به نور حساسیت دارند( فتوفوبیا ). اگر نمی توانید با کشیدن پرده ها یا خاموش کردن چراغ ها، روشنایی اطراف خود را کم کنید، هیچ ایرادی نداره اگر در داخل منزل هم عینک آفتابی به چشم بزنید.

با برنامه باشید


کلمه کلیدی "نظم" است. ساعتی را برای خواب در نظر بگیرید و رأس آن ساعت به رختخواب بروید و همینطور رآس یک ساعت دقیق از خوبی بیدار شوید. به طور منظم ورزش کنید. برای وعده های غذایی و میان وعده ها زمان مشخصی را تعیین کنید. پایداری و نظم به بدن شما کمک می کند تا بداند برنامه بعدی چیست و از این طریق احتمال بروز حملات میگرنی کاهش یابد.

استرس خودتون رو کم کنید


استرس یکی از بزرگترین محرک های میگرن است. بنابراین برای تقویت آرامش در زندگی تلاش کنید. تا جایی که میتونید برنامه ی روزانه توت رو شلوغ نکنید و در عوض وقت تون صرف کارهایی بکنید که از اون لذت میبرید. آسودگی خاطر و آرامش دوست شماست. اگر در طول هفته استرس داشته باشید و فقط آخر هفته را استراحت کنید، شک نکنید با شروع هفته میگرن هم شروع خواهد شد.

مراقب عطر و بوها باشید

اگر بوی عطر یا ادکلن فردی باعث شروع میگرن شما شد، دنبال یک راحیه ی تسکین دهنده برای خودتون باشید، چیزی مثل بوی نعناع یا دانه های قهوه. بوییدن عطر یک رایحه ی جایگزین می تونه راه ورود بویی رو که باعث تشدید درد شما میشه رو مسدود کنه و ممکنه حمله ی میگرنی تون متوقف بشه.

آروماتراپی


صحبت از بو به میان آمد، خوبه این رو بدونیم که بعضی از بوها ممکنه به این نوع سردردهای رنج آور کمک کنه. نعناع ممکنه باعث بشه که درد کمتری رو احساس کنید واسطوخودوس اضطراب رو کاهش میده. می تونید اون ها رو به شکل روغن تهیه کنید و روی مچ دست یا روی شقیقه تون بمالید.

گرم کردن


کمپرس های گرم ، دوش آب گرم یا دراز کشیدن در وان آب گرم تنش عضلات سفت شده را کاهش میده این گرفتگی عضلات خود ممکن است عاملی جهت تشدید درد میگرن باشد.

سرد کردن

اگر روش گرم کردن برای شما مؤثر نبود روش سرد کردن رو امتحان کنید. برخی از مطالعات نشان می دهد که قرار دادن کیف آب سرد روی گردن هنگامی بروز میگرن، می تونه باعث کاهش درد ناشی از میگرن بشه. البته کارشناسان هنوز نمی دونند که چرا این امر کمک می کنه.شاید علت این باشه که خنک کردن خونی که به سمت سر و مغز میره تورم را کاهش میده و درد رو تسکین میده.دوری 

دوری از نور صفحات نمایش


نور آبی ساطع شده از نمایشگر ها مانند صفحه نمایش موبایل و مانیتورها و ال سی دی ها معمولاً دشمنانی سرسخت بر سر راه تسکین دردهای میگرنی هستند. بنابراین هنگامی که احساس میگرن دارید بهتره از صفحه نمایش ها فاصله بگیرید. برخی افراد معتقد هستند که عینک هایی با شیشه های اندود شده با رنگ گل رز نور آبی را کنترل میکند.

رابطه ی زناشویی

این راه برای همه افراد اثرگذار نیست! اما رابطه جنسی برای برخی می تواند یک تسکین دهنده ی درد میگرن باشد. کارشناسان معتقدند که این ممکن است به دلیل آندورفین ها ، که همان هورمون های خوب هستند باشند که در طی عمل ارگاسم مانند مسکن های طبیعی در بدن و خون منتشر می شود.

ماساژ پا ها


ماساژ دادن پا می تواند فشار و تنش را در سایر قسمت های بدن از جمله سر کاهش دهد. بنشینید و پای برهنه یا با جوراب خود را روی توپ تنیس بگذارید و آن را چرخانید. بصورت متوالی هر دو پا را برای 30 دقیقه با این روش ماساژ بدهید.

ماساژ دست ها

نقطه دیگری که می توانید برای تسکین فشار و تنش مدنظر قرار داد، قسمتی گوشتی و انحنا دار بین انگشت شست و انگشت اشاره است. این ناحیه را با دو انگشت دست مخالف فشار دهید و به آرامی ماساژ دهید. یکی از دلایلی که ممکن است اینکار به شما کمک کند، حس کنترل درد توسط خود شما و بوسیله دستان شماست.

نفس عمیق بکشید


حداقل 10 دقیقه در روز با آرامش و تمرکز بر روی دم و بازدم، نفس عمیق بکشید. این کار بدن شما را به سمت آرامش سوق خواهد داد و استرس شما را کاهش میدهد. بدن خود را رلکس کنید و هنگام دم و بازدم، گروههای مختلف عضلانی در بدن خود را هدف قرار دهید تا تمام تنش شما رها شود.

صداهای مزاحم را حذف کنید

دردهای میگرنی تقریبا بوسیله تمامی حواس امکان تشدید شدن رو دار هستند، از جمله شنوایی. درست مانند نیرهای شدید و مزاحم، صدای بلندهم میتوانند آغاز کننده ی دردهای میگرنی یا تشدید آن باشند. در هنگام مواجه با فضاهای شلوغ و پرسر و صدا تا جای ممکن فضا را ترک کنید یا بدنبال فضای آرام تری باشید. اگر امکان آن وجود ندارد همواره یک جفت گوشگیر به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری درون حفره ی گوش خود قرار دهید و بدین طریق جلوی صداهای بلند را بگیرید.

رفع حالت تهوع


اگر میگرن حالت تهوع به شما می دهد ، از مچ بند های ضد تهوع استفاده کنید.نوشیدن چای نعناع هم برای کاهش حالت تهوع ناشی از میگرن مؤثر خواهد بود.

ترجمه: مهندس امیررضا شفیعی

واحد علمی و تحقیق و توسعه ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,سایر مقالات گروه - مغز و اعصاب,سایر مقالات گروه - سلامت عمومی,
برچسب ها: میگرن سردرد
مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
درمان های خانگی میگرن

درمان های خانگی میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/15 23:15:09 0
اثرات میگرن بر سلامتی

اثرات میگرن بر سلامتی

Mr. Shafiee 1398/06/14 15:19:44 0
14 راه تسکین میگرن

14 راه تسکین میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/13 17:39:09 0
دلایل احساس سوزش در پاها

دلایل احساس سوزش در پاها

Mr. Shafiee 1398/06/10 00:47:04 0
ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

Mr. Shafiee 1398/06/09 18:40:39 0

  فیلتر کردن