دوشنبه های طلایی ماهان مدیکال فروش فوق العاده محصولات تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

معایب و محاسن استفاده از دستگاه میکرودرم

نویسنده Esmaeili 1398/02/09 19:03:03 0 نظر گروه : پوست و مو,گروه : ماهان بیوتی,

بدن همه ی ما کلاژن را در خود تولید می کند و با توجه به بالا رفتن سن و تغذیه نامناسب مقدار کلاژن در بدن کم می شود. در حدود یک سوم از پروتئین مورد نیاز بدن انسان را کلاژن تشکیل میدهد. یکی از مهمترین نکات مورد توجه ما در این اینجا این است که در ساختار پوست کلاژن وجود دارد و وجود این ماده حیاتی در بدن به میزان لازم و با کیفیت بالا مانع از پیری زودرس و افتادگی و چروک پوستی خواهد شد.


عوامل زیادی به کلاژن سازی در پوست کمک می کنند که در زیر بطور خلاصه به تشریح یکی از آن ها میپردازیم:
ماساژ پوست یکی از این عوامل است، ما می توانیم با راه های مختلف پوست خود را ماساژ دهیم. امروزه دستگاه هایی وجود دارند که به کلاژن سازی پوست کمک می کنند.
میکرودرم ها یکی از انواع دستگاه هایی است که علاوه بر پاکسازی پوست ، جریان خون را در پوست ما افزایش می دهد و با ماساژی ملایم پوست به بهبود فرآیند طبیعی کلاژن سازی در آن کمک فراوانی خواهد کرد. البته می توان از ماساژور صورت هم برای انجام این کار بهره برد.
ولی مزیت اساسی دستگاه میکرودرم نسبت به ماساژور های معمولی صورت آن است که می توانند چربی هایی که روی پوست و لایه زیرین سطحی پوست باقی مانده است  را تخلیه کند ، جوش های سر سیاه و سفید یکی از انواع این چربی ها بوده که با دستگاه میکرودرم می توان از شر آنها خلاصی پیدا کرد.
وقتی منافذ پوست باز باشند و غدد چربی نتوانند خارج شوند چون در معرض اکسیژن قرار می گیرند رنگشان سیاه می شود و به صورت جوشهای سر سیاه روی پوست ظاهر میشوند و تا عملی برای خارج کردن آنها صورت نگیرد همانطور به همان شکل روی پوست باقی می مانند.


دستگاه میکرودرم با ایجاد مکش، جوشهای سر سیاه و سر سفید را از روی سطح پوست خارج می کند.  از دستگاه میکرودرم می توان دو بار در هفته برای تخلیه چربی های باقیمانده ی روی پوست استفاده کرد که این کار تا حدودی منافذ باز شده پوست را جمع می کند. میکرودرم ها سری های مختلفی دارند که  هرکدام جهت کاربردی متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از انواع این سری ها، سری لایه بردار بوده که تنها یک بار در ماه میبایست مورد استفاده قرار گیرد. برای نتیجه بهتر از دستگاه میکرودرم باید این عمل را به صورت مداوم انجام داد تا نتیجه حاصل را روی پوست خود احساس کنید.
از معایب میکرودرم چه می توان گفت؟
 عمل میکرودرم باید توسط متخصص آن انجام گیرد بطور کلی اگر فردی که کار با دستگاه را بلد نیست و یا آشنایی ندارد از آن استفاده کند میتواند به پوست صدماتی وارد کند. همچنین اگر ناحیه ای از پوست بیمار دچار زخم و یا جوش ملتهب چرکی باشد از استفاده دستگاه در آن نواحی باید خودداری کرد چراکه باعث پارگی زخم و یا پخش جوش در نواحی دیگر پوست خواهد شد.
با توجه به موارد ذکر شده در خصوص میکرودرم بصورت خلاصه محاسن استفاده از آن عبارتند از:

  • جلوگیری از پیری زود رس و افتادگی پوست
  • کلاژن سازی
  • جریان خون در بافت پوست
  • جمع شدن حدودی منافذ باز پوست
  • تخلیه جوشهای سر سیاه صورت
  • از بین بردن سلول های مرده پوستی

و همچنین میتواند تا حدودی به رفع نواحی تیره پوست مثل زیر بغل و کشاله ران کمک کند.
پایان سخن آنکه، لایه بیرونی پوست ما مرتب در حال بازسازی و رشد میباشد، دستگاه میکرودرم سلول های مرده را از سطح پوست جمع میکند که خود این عمل باعث شادابی پوست خواهد شد.

زهره اسماعیلی

کارشناس واحد علمی ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - پوست و مو,سایر مقالات گروه - ماهان بیوتی,

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
درمان های خانگی میگرن

درمان های خانگی میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/15 23:15:09 0
اثرات میگرن بر سلامتی

اثرات میگرن بر سلامتی

Mr. Shafiee 1398/06/14 15:19:44 0
14 راه تسکین میگرن

14 راه تسکین میگرن

Mr. Shafiee 1398/06/13 17:39:09 0
دلایل احساس سوزش در پاها

دلایل احساس سوزش در پاها

Mr. Shafiee 1398/06/10 00:47:04 0
ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

ماری‌جوآنا دشمن رشد مغز

Mr. Shafiee 1398/06/09 18:40:39 0

  فیلتر کردن