معرفی دستگاه فیزیوتراپی خانگی - با دردها خداحافظی کنید! مشاهده امکانات - خرید با کد تخفیف: A10 دریافت درب منزل
دوشنبه های طلایی ماهان مدیکال فروش فوق العاده دویست محصول تا 30% تخفیف

مشاهده محصولات فروش ویژه

لیزر موی زائد

نویسنده Esmaeili 1398/02/17 13:01:59 0 نظر گروه : پوست و مو,گروه : ماهان بیوتی,
بهترین دستگاه لیزر مو زائد
به احتمال زیاد در بین افراد ، کسانی هستند که جهت از بین بردن موهای زائد بدن ، از دستگاه های مختلف لیزر استفاده کرده اند و البته در همه نواحی، جواب قطعی و 100% نگرفته اند. خب اینجا سوالی که مطرح است این است که کدام لیزر برای کدام نوع پوست و کدام نواحی مناسب است؟ ما در اینجا به معرفی انواع پوست و بررسی  بهترین دستگاه لیزر و مناسب ترین آن خواهیم پرداخت.
 
انواع پوست بر حسب رنگ بندی
پوست انسان از نظر رنگ در شش گروه درجه بندی میشود. افرادی که پوست خیلی روشن دارند در درجه 1 و 2 قرار می گیرند که عموما متولین قاره اروپا و آمریکای شمالی در این درجه بندی پوست قرار می گیرند. افرادی که پوست گندمی دارند و وسط هستند  که در درجه 3 و 4 قرار می گیرند، مردم ایران عموما در این طیف قرار میگیرند. و در آخر درجه بندی 5 و 6 که افراد با پوست تیره و عموما سیاه پوستان را دربر میگرید.
 
انواع دستگاه لیزر
به طور کلی در حال حاضر 4 مدل دستگاه لیزر وجود دارد که 3 مدل از آن کاربرد بیشتری دارد. لیزرهای الکساندرا، دایود، اندیئک که در زیر بطور خلاصه به معرفی اجمالی این دستگاه ها خواهیم پرداخت.
 
بررسی کاربرد دستگاه های لیزر 
 
الکساندرایت
خود این دستگاه دارای مدل های مختلفی چون ، کندلا و جدید ترین آن جنتل مکس پرو(Gentle max pro) است که مدل کندلا شناخته شده تر و رایج تر است. لیزر الکساندرایت دردناک است و نسبت به حجمی که افراد بخواهند از آن استفاده کنند کارکرد دستگاه متفاوت می شود، مثلا اگر فرد بخواهد جهت از بین بردن موهای زائد کل بدن (Full body) از این دستگاه استفاده کند جهت دستیابی به جواب مطلوب زمان زیادی نیاز است. لیزر الکس برای افرادی که در دسته بندی نوع 1 و 2 رنگ پوست قرار می گیرند بسیار مناسب است و در مدت  طول درمان بین 6 تا 8 جلسه نتیجه لازم را می بینند طوری که موهای زائد به طور کلی از بین میرود. بنابراین لیزر الکس برای افراد پوست خیلی روشن بهترین دستگاه لیزر است. 
معیاب دستگاه الکساندرایت: جواب دهی طولانی نسبت به ناحیه گسترده بدن، دردناک بودن لیزر، بالا بودن قیمت دستگاه که در نتیجه هزینه تعداد جلساتی که استفاده می شود نسبت به دستگاه های دیگر بیشتر است.
 
اندیئک
برای پوست های تیره بهترین گزینه لیزر اندیئک است و همچنین برای موهایی که ریشه هورمونی دارد بسیار مناسب و جوابدهی بالایی دارد. 
طی بررسی های انجام شده در حال حاضر این دستگاه در ایران موجود نیست.
 
دایود
بهترین گزینه برای پوستهای درجه 3 و 4 یعنی پوست های متوسط و گندمی این دستگاه می باشد. این دستگاه برای پوستهای نه خیلی تیره و نه خیلی روشن بهتر جواب می دهد. همچنین این دستگاه برای موهای زائد مثل زیر بغل و Private Area مناسب می باشد.
معایب دستگاه دایود: قبل از استفاده از این دستگاه به روی بدن فرد ژل مالیده میشود و پس از آن عمل لیزر را انجام می دهند که این حالت ناخوشایندی برای فرد ایجاد می کند و بدن را کثیف می کند.
بنابراین باتوجه به صحبت هایی که شد افرادی که پوست روشن دارند دستگاه الکساندرایت بهترین گزینه برای آنهاست و افرادی که پوست متوسط دارند لیزر دایود برای ایشان مناسب است. همچنین رفع موی زائد در نواحی تیره با لیزر دایود بهتر است.
عوارض لیزر
سوختگی، تیرگی یا روشنی قسمتی از پوست، التهاب و تورم ( که این مورد زود برطرف می شود) اینها عوارضی هستند که بعد از لیزر مو زائد ممکن است در فرد اتفاق بیفتد که بعد از 9 ماه یا در نهایت 1 سال برطرف خواهد شد.
 
زهره اسماعیلی
کارشناس واحد علمی ماهان مدیکال
سایر مقالات گروه - پوست و مو,سایر مقالات گروه - ماهان بیوتی,

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
کبودی دور چشم

کبودی دور چشم

Esmaeili 1398/03/20 16:55:23 0
سرطان چیست

سرطان چیست

Esmaeili 1398/03/19 14:46:24 0
پولیپ رحم چیست

پولیپ رحم چیست

Esmaeili 1398/03/11 13:58:20 0
دیسک کمر چیست

دیسک کمر چیست

Esmaeili 1398/03/08 12:07:05 0
برس ریمل

برس ریمل

Esmaeili 1398/03/05 14:43:52 0
آبرسانی پوست به روش خانگی

آبرسانی پوست به روش خانگی

Esmaeili 1398/03/04 13:55:45 0

  فیلتر کردن