دهمین سمینار غربالگری سلامت جنین

نویسنده Mahan Medical 1396/06/22 20:03:58 0 نظر
سمینار غربالگری سلامت جنین

دهمین دوره سمینارهای آموزشی غربالگری سلامت جنین برگزار شد . مهندس محمد کوهستانی ، مدیرعامل شرکت نانومهر در خصوص دهمین دوره سمینارهای آموزشی غربالگری سلامت جنین در سال ۹۶ ، گفت: برگزاری این سمینار در تالار شهر ساری، همانند دوره های پیشین ، با همکاری مسئولین ذیربط والبته با استقبال بیشتری از جانب آنها همراه بود ، چرا که بررسی چک لیست اعلامی آزمایشگاه محترم مرجع سلامت و نتایجی که پس از چند سال رفته رفته پا به سمت اجرایی شدن خود قرار داده است ، هوشسیاری بیشتر در اعلام نیاز این قوانین در آزمایشگاهها را گوشزد کرده است.

هرچند در سطح اول از سه سطح این سمینارها که قصد اجرای آنها در تمام شهرهای کشور در برنامه کار شرکت نانومهر قرار گرفته ، کار سختی پیش روی تیم اجرایی شرکت قرار داده ، اما امیدوار هستیم با توجه به استقبالی که گاها از شهرهای اطراف یک شهر نیز با آن مواجه هستیم ، اجرایی این بخش ها خصوصا در قالب پنل کنترل کیفی در غربالگری و معرفی تکنیک های جدید ، به همراه شرح عملی آنها تا پایان دوره سوم بتواند ، به هدفی که در ذهن ماست نزدیک باشد. در این بین صمیمانه از مسئولين محترم اداره امور آزمایشگاه های شهر ساری تشکر می کنم که برای همیاری ما از هیچ کمکی مضایقه نکردند. بررسی این دوره از کارگاه ها در سال جاری و بازخورد نظرات همکاران ، میزان علاقمندی آنها را منجر به اولویت بخششمی و افزایش زمان این نوع سمینارها ساخته و با توجه به اینکه دانش غربالگری رو به تغییرات مثبتی است ، در قسمت Free DNA Cell ، تلاش می شود ، برخی از وقایع اخیر و تغییراتی که آزمایشگاه ها نیز ، آن رادنبال کرده وبا آن سروکار داشته یا خواهند داشت اطلاع رسان و به عنوان یک راهکار با ضریب اطمینان بیشتری معرفی گردد.

وی در خصوصں ترکیب شرکت کنندگان در این کارگاه افزود : خوشبختانه در هر دوره بیشتر از چیزی که انتظار داریم، بسیاری از اساتیدی که خود ، مدرسان دانشگاهها هستند به ما افتخار حضور و مساعدت را داده اند که جا دارد از آنها تشکر کنیم . مدیرعامل شرکت نانومهر با توجه به توسعه غربالگری و ضرورت توجه به آن افزود: غربالگری سندروم داون از دهه ۷۰ میلادی شروع شده و در کشور ما نیز بیش از 15 سال است ، به آن پرداخته ایم . بنابراین فکر می کنم ، توافقنامه ای مابین نانومهر و شرکت آلفا در ایران افتخاری برای مجموعه نانومهر بوده که بتوانیم در این توسعه همچنان پیشرو و نوآوری داشته باشیم . ضمن آنکه پروتکل های جدید نظیر Reflex  با بروزرسانی های به موقع شرکت آلفا اقدامی است که برای معرفی آن به همگان آمادگی راه اندازی و استفاده آنرا در هر مجموعه ای فراهم ساخته ایم.

 امروزه شاهد این هستیم که به صورت جدی این موضوع داغ ، با اشتیاق فراوانی ، در سمینارهای ما مورد سوال و پاسخ قرار می گیرد. در این بین از سایر همکارانی که رقابت سالم در این زمینه را نیز شروع کرده اند ، تشکر می کنم و امیدوار هستم، در راستای ارائه مطالب دانش غربالگری نوین، از اثربخشی تکنیک Reflex DNA Screening، ، به عنوان یک روش کیفی تر، استقبال عملی حاصل گردد.

وی افزود : همانطور که بارها هم به این نکته اشاره کرده ام ، امیدوارم ، این پیشرفت علاوه بر غربالگری سلامت جنین ، در بیماریهای های سرطانی و سایر بیماریهای دیگر نیز ، جایگاه وارزش خود را کسب کند و در این رابطه ، لازم میدانم از پوشش خبری ماهنامه آزمایشگاه در تهیه این گزارش تشکر نمایم ، که با ایجاد تعامل در این صنعت ، قدمهای اجرایی شایانی برای پیشرفت و توسعه این بخش برداشته است.

منبع: ماهنامه صنعت آزمایشگاه - شماره 43

تنظیم جهت انتشار در نت: مجله پزشکی ماهان مدیکال

برچسب ها: اخبار سمینارها

ارسال یک نظر

پربازدیدترین مقالات
جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
ماینوکسیدیل و رشد مو

ماینوکسیدیل و رشد مو

Esmaeili 1398/02/31 12:19:00 0
کیست تخمدان چیست

کیست تخمدان چیست

Esmaeili 1398/02/29 13:27:50 0
اگزمای پوست چیست

اگزمای پوست چیست

Esmaeili 1398/02/25 14:29:51 0
کبد چرب چیست

کبد چرب چیست

Esmaeili 1398/02/23 16:51:46 0
درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

Esmaeili 1398/02/19 11:57:16 0

  فیلتر کردن