دسترسی سریع به برخی از گروه های پر بازدید

‎‏آرایشی و بهداشتی   ‎‏گن بعد از جراحی   ‎‏جوراب واریس   زانوبند‎‏   ‎‏کمربند طبی   گن   دستگاه فشار خون   ‎‏محلول ضدعفونی کننده   کرم سیکالفیت‎‏

تحرک بدنی و تحمل درد

نویسنده Mahan Medical 1402/03/05 01:05:01 0 نظر گروه : مقالات علمی,گروه : مقالات تخصصی پزشکی,گروه : ارتوپدی,گروه : سلامت عمومی,

تحقیقات جدید نشان می دهد که افراد فعال بدنی در مقایسه با افرادی که کم تحرک هستند، تحمل درد بیشتری دارند. محققان دریافتند افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند درد مزمن زیادی را تجربه نمی کنند. مزایای فعالیت بدنی شامل مدیریت وزن، سلامت روان بهتر، سیستم ایمنی قوی تر و طول عمر بیشتر است. درگیر شدن در فعالیت بدنی به طور منظم با بهبود سلامت کلی همراه است. بر اساس تحقیقات جدیدی که در مجله پلوس منتشر شده است، افرادی که فعالیت بدنی داشتند در مقایسه با افرادی که کم تحرک بودند، تحمل درد بیشتری داشتند. همچنین، هر چه افراد فعال تر بودند، سطح تحمل درد آنها بالاتر بود. از آنجایی که مطالعات قبلی در مورد فعالیت بدنی و تحمل درد روی حجم نمونه کوچکی انجام شده بود، محققان بیمارستان دانشگاه آندرس ارنس در شمال نروژ، ترومسو، داده‌های 10732 بزرگسال نروژی را برای این مطالعه بررسی کردند. شرکت‌کنندگان سطوح فعالیت بدنی و تحمل درد خود را گزارش کردند که با آزمایشی که نیاز به قرار دادن دست‌ها در آب سرد اندازه‌گیری شد.

چگونه فعالیت بدنی بر تحمل درد تأثیر می گذارد

دکتر ناتان، فیزیوتراپیست و مالک کادالیست در مونتری، که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت، تحمل درد ذهنی است و روشی که در این مطالعه اندازه‌گیری شد، غوطه‌وری با دست در آب سرد بود. این واقعاً فقط نشان‌دهنده این است که یک نفر چقدر می‌تواند تحمل کند. دلیل این امر این است که شما از نظر بدنی فعال هستید و مکررا ورزش می کنید. از نظر تئوری، شما عادت دارید که بدن خود را داوطلبانه در شرایط بسیار دشوار قرار دهید و احساس ناراحتی کنید. توجه به این نکته مهم است که هر چه فرد از نظر بدنی آمادگی بیشتری داشته باشد، کمتر احتمال دارد که از طریق فعالیت بدنی درد یا صدمات را تجربه کند. فکر می‌کنم آنچه این تحقیق سعی در انتقال آن دارد این است که افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند درد مزمن زیادی ندارند. و در حالی که این درست است، احتمالاً به دلیل تحمل درد بیشتر نیست، بلکه بیشتر به دلیل فعالیت بدنی در ورزش مکرر، اثرات متابولیکی سیستمیک دارد که خطر ابتلا به علائم مزمن را کاهش می دهد. این خطر را از بین نمی برد، اما آن را کاهش می دهد. اندورفین هایی که از طریق ورزش آزاد می شوند نیز ممکن است نقش مهمی ایفا کنند. دکتر جیمز واکر، پزشک و مشاور پزشکی قراردادی برای داروخانه آنلاین و خدمات بررسی خوب ولزو، گفت، درگیر شدن در فعالیت بدنی با آزاد شدن اندورفین ها، که مواد شیمیایی طبیعی تسکین دهنده درد در مغز هستند، مرتبط است. همچنین در مطالعه شرکت نمی کند. علاوه بر این، از آنجایی که افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند جریان خون بهتر، التهاب کمتر و سلامت قلب بهتری دارند، این منجر به توانایی تحمل درد بیشتر می شود. فعالیت بدنی منظم همچنین می تواند سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد، جریان خون را افزایش دهد و التهاب را کاهش دهد، که می تواند به تحمل درد فرد کمک کند. این احتمال وجود دارد که ترکیبی از این عوامل به تحمل درد بیشتر در افرادی که سطح فعالیت بدنی بالاتری دارند کمک کند.

چرا فعالیت بدنی برای سلامت کلی مهم است؟

هنگامی که بدن خود را به طور منظم حرکت نمی دهید، خطر ابتلا به بیماری های مزمن مختلف مانند چاقی، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهید. دکتر کادلیک مزایای مختلف فعالیت بدنی را توضیح داد، سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد: ورزش منظم قلب را تقویت می کند و گردش خون را بهبود می بخشد و خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. وزن را کنترل می کند، فعالیت بدنی با سوزاندن کالری به کنترل وزن کمک می کند، که می تواند به جلوگیری از چاقی کمک کند - یک عامل خطر برای بسیاری از مشکلات سلامتی.

  • سلامت روان را افزایش می‌دهد: ورزش مواد شیمیایی مختلف مغز را تحریک می‌کند که ممکن است احساس شادی، آرامش و اضطراب کمتری در شما ایجاد کند. همچنین می تواند خواب و عملکرد شناختی را بهبود بخشد.
  • استخوان‌ها و عضلات قوی‌تر می‌سازد: ورزش‌های تحمل وزن و مقاومتی، استخوان‌ها و ماهیچه‌ها را تقویت می‌کنند و با افزایش سن، خطر ابتلا به پوکی استخوان و ضعف را کاهش می‌دهند.
  • افزایش طول عمر: فعالیت بدنی منظم با کاهش خطر بیماری های مزمن با طول عمر بیشتر همراه است.
  • تقویت سیستم ایمنی بدن: ورزش منظم می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با عفونت ها و بیماری ها کمک کند.

منبع : Medicalnewstoday.com
ترجمه : تحریریه ماهان مدیکال

سایر مقالات گروه - مقالات علمی,سایر مقالات گروه - مقالات تخصصی پزشکی,سایر مقالات گروه - ارتوپدی,سایر مقالات گروه - سلامت عمومی,

ارسال یک نظر

جدیدترین مقالات ماهان مدیکال
لووسکولیوز چیست؟

لووسکولیوز چیست؟

Mahan Medical 1402/03/14 14:00:01 0
افکار خودکشی

افکار خودکشی

Mahan Medical 1402/03/14 08:00:01 0
علائم اسکیزوفرنی

علائم اسکیزوفرنی

Mahan Medical 1402/03/14 02:00:01 0
مسمومیت با سرب

مسمومیت با سرب

Mahan Medical 1402/03/13 20:00:01 0
کیلیت تراپی

کیلیت تراپی

Mahan Medical 1402/03/13 14:00:01 0
مسمومیت با مس

مسمومیت با مس

Mahan Medical 1402/03/13 08:00:01 0
پربازدیدترین مقالات
رنگ ادرار قهوه ای نشانه چیست

رنگ ادرار قهوه ای نشانه چیست

Mahan Medical 1399/08/09 23:39:25 3
جفت قدامی چیست؟

جفت قدامی چیست؟

Mahan Medical 1401/06/19 02:09:01 3
حساسیت به توت فرنگی

حساسیت به توت فرنگی

Mahan Medical 1401/05/12 02:01:01 1
12 دلیل  ریزش موی بدن

12 دلیل ریزش موی بدن

Mahan Medical 1400/04/10 12:05:26 0
علت سرفه‌ های مداوم چیست؟

علت سرفه‌ های مداوم چیست؟

Mahan Medical 1400/01/24 11:48:29 3
پرش لب چیست؟

پرش لب چیست؟

Mahan Medical 1401/12/26 14:00:01 0

  فیلتر کردن